17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Když vás má Diana ráda!
Když vás má Diana ráda!
vloženo: 7.12.2020 10:47
autor: Karel Štěrba

úlovky (svět)

Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
vloženo: 30.8.2020 17:39
autor: hubertushk

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 13.9.2016 15:14
autor: Martin Kronus

zvěř v přírodě

Při lovu
Při lovu
vloženo: 5.3.2017 16:50
autor: Václav Vašíček

zbraně

Moje babky z Ferlachu
Moje babky z Ferlachu
vloženo: 13.1.2017 14:42
autor: jan koštoval

fotopast

....
....
vloženo: 19.7.2016 23:14
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Jeleň
Jeleň
vloženo: 13.2.2019 16:28
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (0 dnes)
  • 8552 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Včerejší čekaná

Včera jsem zažil parádní čekanou.V 18.30 zasedám na kazatelnu.V 18.45 pozdvižení v honitbě,srnčí prchá fofrem do krytu až z dálničního úvozu vzdáleného asi 200m.Otevřu boční okénko směrem k cestě,která kopíruje daný úvoz(za války zamýšlenou dálnici),s tím,že omrknu, co že mě tam cestuje za človíčka v podvečer.Ale žádná osoba na cestě neodhalena,tak zaměřím už i dalekohled směrem na posečené kukuřičisko,začínající ode mne asi na 250m.V dáli u silnice nechali stát zemědělci ještě asi 100-150m pás neposečený.A nevěřím svým očím,přes celý ten sklizený lán, směrem na mne, běží tlupa černé o zhruba 15-18 kusech, jak Pendolino.Okamžitě okno zavírám,beru kulobrok do ramene a čelním oknem v předpokládaném směru vyhlížím černou.Do necelé minuty už je čelo tlupy v dostřelu,vybírám toho většího strakáče,rychle se blíží,potáhnu sním a mačkám spoušť.Sele zůstává na nástřelu.V lovecké euforii si neuvědomuji,že můžu ještě zkusit lovit.Ale stav je dílem mžiku a už přebíjím,potáhnu snad s posledním seletem celé tlupy.Bylo to opravdu v poslední vteřině,dva kroky a už mělo vyhráno.Mačkám spoušť,sele zůstává v ohni.Ta radost byla nevýslovná.Volám manželce, co se mě to podařilo za úspěch,pak jdu k úlovkům a přemisťuji je postupně k hraně lesa.První loveno asi na 50m, druhé asi na 60-65m.Vzdávám poctu ulovené zvěři,děkuji sv.Hubertovi, kloboukem překrývám výstřel u menšího ze selat a plný zážitku si neuvědomuji,že jsem úlomek vložil ve smeknutém klobouku na špatnou stranu.Uvědomil jsem si prohřešek až v autě při odvozu.No což,stalo se,prohřešek jsem napravil, ale z fota už to nešlo:-).Kde se vzali tito strakáčci netuším,kamarád mě povídal,že určitě utíkali z velkovýkrmny v sousední vsi:-))
Lesu, Lovu zdar!
Kulobrok Bajkal,W308-Norma vulkán.
vložil: Drahoš Hikl
vloženo: 27.9.2017 20:38
zobrazeno: 4234x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

4.11.2017 17:59 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!
1.10.2017 22:19 vložil Drahoš Hikl
Vážení kolegové dík a Lovu zdar!
1.10.2017 18:19 vložil šplíchal mirek
LOVU ZDAR a 1 k tomu
1.10.2017 10:31 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
1.10.2017 09:17 vložil František Mlčoch
Upřímné LOVU ZDAR, Drahošu!
1.10.2017 07:44 vložil Petr Tihelka
Lovu zdar!
30.9.2017 22:03 vložil Jan Horáček
Velmi dobrý lov a jistě úžasný zážitek. Přiznání chyby na klobouku se cení! Stane se. Lovu zdar.
29.9.2017 15:19 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
28.9.2017 16:58 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
28.9.2017 08:10 vložil Arnošt Bárta
Drahoši Lovu zdar. Parádní zážitek. Včera jsem jel zrovna okolo a říkal jsem si, jestlipak chodí černá z lesa až do toho proužku co neposekli, no a je vidět, že chodí. To musí mít do lesa aspoň 500 metrů, ne?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.