17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Podhorský král. č. 3.   17.10.2019
Podhorský král. č. 3. 17.10.2019
vloženo: 21.10.2020 07:50
autor: Ivo Lajčok

úlovky (svět)

Kanada
Kanada
vloženo: 17.5.2014 09:18
autor: Děda z lesa

trofeje

srnci
srnci
vloženo: 29.10.2013 18:46
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Liška vs. řeka 3
Liška vs. řeka 3
vloženo: 26.3.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362802 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Už je to hodně dávno

váha: 20 kg

Kdysi dávno jsem byl pozván ke kamarádovi na společnou naháňku na černou zvěř. V té době jsem měl ulovené jen asi 2 kusy černé zvěře ale na společně akci ještě žádný. Byl konec října, krásný slunečný podzim. V plánu byla jedna větší leč. Dlouhá táhlá houština stoupající od spodní cesty až po vršech skal. Okolo vysoký bukový les, který nám napovídal, že černá se zde často zdržuje. Buchtováno bylo pomalu na každém kroku a tak jsme byli plní očekávání. Jako již tradičně jako mladý kluk jsem stoupal do prudkého kopce dobrých 400 metrů. Necelých 50 metrů pod skalami jsem dostal své stanoviště. Upravil jsem si stanoviště, nabil kulobrok a kryt stromem jsem vyčkával začátku leče. Netrvalo dlouho a už jsem slyšel psi, kteří někde dole, daleko pod námi začali hlásit zvěř. Čekali jsme každou chvíli první výstřely. Vše ale utichlo a honci postupovali pomalu vzhůru pod skály. Z ničeho nic se ozvala v leči první rána, po které se dala černá do pohybu. Honcům se podařilo dvě tlupy černé roztrhnout a ta chodila na všechny strany. Po chvíli na mně sykne kolega napravo ,,prase"! Kulobrok mám v mžiku v rukou a čekám, kde se objeví. Po chvíli ho vidím - samotné sele míří přímo k mému stanovišti. Kvůli sklalám vykukujícím z pod porostu čekám na vhodné místo k výstřelu. Sele se ale rychle blíží a je stále na ostro. Už není čas, tak se rozhoduji pro tuto ránu. Podhledem pečlivě zamířím a tisknu spoušť. V ráně vidím, jak sele rychle odskakuje do prava, už nemůžu prst zastavit a tak padá rána. Sele zakvičí a udělá kotrmelec dolů z kopce. V mžiku padá dostřelná rána od kolegy. Zbytek tlupy dojde pod skály, kde padá několik dalších ran. Leč končí a černá se pomalu stahuje ze strání dolů na cestu. Přicházím s kamarády a závodčím k mému seleti. Mám ohromnou radost z ulovení mého prvního kusu černé na společné akci. Je to sele o váze cca 20 kg. Přijímám upřímné lovu zdar od kolegů a probíráme, jak se vše seběhlo. Cestou dolů si vzpomenu, že mám v kapse fotoaparát a tak mně kolega pořídíl na památku tuto fotografii. Je to jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek v mém albu. Na této naháňce bylo uloveno celkem dvanáct kusů černé.
Lovu zdar!
vložil: Martin Vojtěch
vloženo: 2.2.2012 19:53
zobrazeno: 5137x
hodnocení: 36 hlasů



Komentáře:

4.2.2012 18:34 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
3.2.2012 15:27 vložil Milan Flora
Martine, pěkné, Lovu zdar!!!
3.2.2012 07:50 vložil Stanislava Benackova
supr pocteni blahopreji
2.2.2012 23:44 vložil Martin Křížek
Lovu zdar!!!...pěkné...
2.2.2012 22:44 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
2.2.2012 21:25 vložil Jiří Lengyel,starší
Hezký příběh-Lovu zdar!
2.2.2012 20:04 vložil Jiří Novák KL
Tomu mlaďakoj na fotce Lovu Zdar:-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.