17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Poslední mohykán Rychlebských hor
Poslední mohykán Rychlebských hor
vloženo: 1.3.2012 17:53
autor: Adam Lomozník

úlovky (svět)

Lovu zdar!
Lovu zdar!
vloženo: 20.9.2019 06:14
autor: NH

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

kuna
kuna
vloženo: 17.11.2012 23:29
autor: Dáša Vandasová

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 3.9.2012 14:58
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243652 fotek (1 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362862 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnec od Pisy

V pátek jsme se synem rozhodli navštívit lokalitu zvanou Burkvíz. Po příjezdu jsme se domluvili, kdo kam půjde. Po nezbytném popřání Lovu zdar vyrážíme každý svým směrem. Syn se psem „Na Rohový“ a já na „Pisu“ (než byla kazatelna opravena, byla tak trochu zešikma – proto ten název :-). Usedám pár minut po půl sedmé. Přemýšlím, zdali dneska mně, nebo synovi Diana a Hubert dopřejí prožít ten nezapomenutelný okamžik, který zná každý z nás. Co chvíli projíždím očima přes dalekohled nejpravděpodobnější místa, odkud by mohla zvěř přijít. První „úlovek“, který zachytily moje oči, jsou dva turisti. Naštěstí se nezdrželi dlouho. Po osmé hodině vidím, jak z remízku vytahují dva kusy, natahuji se pro dalekohled, abych zjistil, zdali je aspoň jeden z nich srnec. Od posedu jsou asi 200 metrů, proto si v duchu říkám, aby popošly blíž. Jako by mě vyslyšely a dávají se volným krokem mým směrem. Po chvilce je jasné, že jeden z nich je srnec. Srnčí bere paši, neví o mně. Odkládám dalekohled, beru kulobrok a sleduji srnce přes puškohled. Asi po dvou minutovém čekání se konečně odhodlávám k lovu. Špičku kříže posazuji na komoru, zadržím dech a lehce pohladím natáhly napínáček. Srnec neznačí žádnou ránu, rychle hledám v pravé kapse další náboj a zároveň sleduji, jak se mi vzdalují do mírného svahu oba kusy. V duchu si říkám: „že bych minul?“ Volám synovi a říkám, co se stalo. Po dohodě čekám, až přijde se psem a jdeme na nástřel. Uvazuje psa a dává povel: „hledej srnečka!“ Endy se opřel do řemene a po 200 metrech dohledává, již zhaslého. Srnci dáváme poslední hryz, syn mi předává úlomek se slovy Lovu zdar. Stojíme nad zhaslým srncem, děkuji v duchu svaté Dianě a Hubertovi a syn děkuje nahlas Endymu. Nyní mě čeká nezbytná „červená práce“ a ošetření zvěřiny. Celou cestu rozebíráme detaily: co, kdy, kde, však to všichni znáte....


Hmotnost: 13kg
Ráže: 7x57R
Střela: SPCE 11,2 g
Stříleno na: 70 m, z nástřelu odešel dobrých 200 m do mírného svahu.
Datum a čas ulovení: 3. června 2011, 20:25
vložil: Josef Rybár
vloženo: 4.6.2011 22:11
zobrazeno: 3377x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

5.6.2011 18:21 vložil Jiří Fof
Lovu zdar Jožko, trofej zajímavá a alespoň znám příběh :-).
5.6.2011 15:16 vložil Josef Rybár
Střelen byl na zadní komoru,chycené plíce.
5.6.2011 15:06 vložil Radim Knot
Lovu zdar!
5.6.2011 14:47 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,dobrá trofej...kam byl umístěn zásah?Šel dost daleko.
5.6.2011 11:09 vložil Martin Jemelka
Přeji upřímné Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.