17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2019 slovensko
Říje 2019 slovensko
vloženo: 13.5.2020 20:19
autor: Jan Přikryl

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

Daněk
Daněk
vloženo: 13.11.2016 08:53
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

niekoľko fotiek z rána.....3
niekoľko fotiek z rána.....3
vloženo: 9.12.2019 11:54
autor: pali1

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Třetí:-)


Třetí divočák u zaseté kukuřice. V neděli večer, před setměním vytáhli tři kusy černé na pole, každý v jiném rohu. Jeden o váze určitě přes sto kilo a druhý nebyl o mnoho menší. Smířil jsem se s tím, že dnes se lovit nebude, ale pak jsem si všiml třetího kusu, který byl o poznání menší a držel si uctivý odstup od dvou větších. Rozhodl jsem se ho ulovit, po ráně na komoru zůstal v ohni. V minulosti jsme neměli se škodami žádné větší problémy, ale tento rok se divočáci vážně činí, pole, na kterém jsem lovil je již zaseté podruhé. Z části i proto, že okolo lesa jsou všude řepky, kde má černá klid a na menších polích přímo u lesa je kukuřice na kterou černá ráda vychází.
Kňourek 50 kg. Vzdálenost 100 metrů, CZ 550 308w.
Lovu zdar
vložil: H.J.
vloženo: 29.4.2014 10:38
zobrazeno: 3913x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

1.5.2014 12:02 vložil Folprecht Martin
Lovu Zdar!
30.4.2014 21:38 vložil Vlastimil Kosina
Přeji Lovu Zdar, ale s tou dobrou rankou, no nevím, nevím.... Řekl bych, že takto na fotce to nevypadá na dobrou komorovou ránu. Zdá se být posazena poměrně vysoko, téměř pod hřbetem. No ale hlavně že byla účinná :-)
29.4.2014 21:24 vložil Václav Cibulka
Lovu Zdar !
29.4.2014 20:33 vložil Petr Gogolka
Lovu zdar.
29.4.2014 19:13 vložil Martin Moravec
Lovu zdar, dobrá ranka !!!
29.4.2014 18:48 vložil jenda
Nejlepší je na hlavu za slecho !!
29.4.2014 18:31 vložil Martin Zadák
Přeji lovu zdar !!
29.4.2014 15:23 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
29.4.2014 14:49 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
29.4.2014 14:37 vložil Žaloudek Josef
Lovu zdar,koukám stejný problém jako u nás,zachutnala jim kukuřice víc než kdy jindy.Zemědělci museli znova dosívat.
29.4.2014 13:47 vložil Aleš Pastorek
Tak to věřím pane Šeda, že s prostřeleným srdcem jdou....a to dost daleko. U mě to byla vždy nižší komora. Při vyvrhování srdce "rozbité" na hadry a pobarvená stopa mnohdy i 200 metrů. Nikoliv však s "ustřeleným" srdcem, kdy je přerušena aorta těsně nad srdcem bez porušení srdce. V tomto případě alespoň mě zhasíná černá zvěř na nástřelu. Poznám to tak, že při vyvrhování vyjmu úplně oddělené neporušené srdce. Ono pane Makovický, co to je 70 metrů.....Do 100 metrů je to ještě v pohodě, pes si trošku zapracuje, také to občas potřebuje a zvěř je pěkně vybarvená, teda pokud je prostřelená. Pokud je neprostřelená, tak to je potom "ouvej". Zde samozřejmě záleží na dobrém a kvalitním střelivu, ale to už je jiná kapitola.......
29.4.2014 12:52 vložil Zuzka a Miloš
Lovu zdar!
29.4.2014 12:24 vložil Miroslav Šteffek
Lovu zdar!
29.4.2014 12:15 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar i s ustřeleným srdcem jdou ...
29.4.2014 12:14 vložil Petr Waclawek
Přeji lovu zdar.
29.4.2014 11:57 vložil 30-06
Rána pěkná, ale i s takovým zásahem může zvěř odejít i 70 metrů. Už jsem to párkrát zažil. Lovci Lovu zdar!
29.4.2014 11:05 vložil Aleš Pastorek
LOVU ZDAR. Tak to má být.....Krásná předpisová rána na komorovou "desítku" uprostřed těla bez absolutní škody na zvěřině. Maximálně žebro-žebro. Kus samozřejmě v ohni. A i kdyby nebyl v ohni, tak jak daleko s takto umístěnou ranou může jít??

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.