17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2018
Říje 2018
vloženo: 29.7.2018 10:43
autor: Petr Barta

úlovky (svět)

Sibiř
Sibiř
vloženo: 1.9.2017 20:46
autor: František Strnad

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

**
**
vloženo: 26.1.2020 10:36
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

farbiar..
farbiar..
vloženo: 2.2.2014 16:32
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243642 fotek (5 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760979 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362812 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Náhodné setkání

Vše začalo na začátku říje, po obeznání dvou nepravidelných šesteráků, které jsem během říje potkal minimálně třikrát, ale vždy byli v plném aktu srnčího milování a tak jsem čekal až na konec říje. Jakmile tento čas nastal začal, jsem se pídit po těchto dvou srncích. A jak už to tak bývá, srnci to samozřejmě vědí a začala hra na schovávanou, až do včerejšího odpoledne, kdy jsem na vycházce se psem potkal nejprve prvního srnce a po cca 200m i toho druhého, který nám přišel naproti tak na 40m. Samozřejmě jsem neměl ani zbraň ani dalekohled, ale to už tak bývá. Tak jsem si dnes v 16:00 na vycházku s Baddym vzal jak kulovnici, tak dalekohled, i když jsem věděl, že se ze braní jen projdu. Avšak svatý Hubert i s bohyní Dianou se nade mnou slitovali a dopřáli mě toto náhodné setkání se srncem, kterého jsem zde nikdy neviděl a z nějakého důvodu vyrazil z remízu před námi přímo doprostřed lánu pšenice, kde zalehl v koleji. Tak jsme s Baddym čekali, co bude, až se po hodině srnec zvedl a šel kolejí přímo k nám. Ale tak 60m od nás se náhle stočil opět do lánu obilí. Tady nebylo už co řešit, odložil jsem psa a pomalu jsem se začal přišoulávat k srnci obilím. Srnec ve 100m si mě všiml a začal jistit. Ale díky bohyni Dianě srnec stál ani se nehnul, tak jsem neustále postupoval kolejí až na 50m, kde jsem přes nesnadnou střelbu v obilí srnce střelil na spodní okraj krku a po 40m spočinul v objetí pšeničných klasů u lokality zvané Strážná.
vložil: Petr Roth
vloženo: 5.8.2011 22:33
zobrazeno: 3344x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

6.8.2011 12:48 vložil Jaroslav Novák
Lovu zdar kamaráde,velice dobrý srnec!Tak vidíš lovy se psem jsou o to ještě hezčí a nezapomenutelné.Ať se ti i nadále daří,nakonec Baddy ti už radost ze zkouškami udělal,tak za 14 dní ahoj.
6.8.2011 10:29 vložil Petr Volš
Lovu zdar, neplombujete? :-)
6.8.2011 09:47 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
6.8.2011 08:20 vložil Josef Vršan
Lovu zdar - dobrý srnec odstřelový
6.8.2011 08:12 vložil Jiří Pospíšil
Lovu zdar! Dobrá trofej. Tak ses konečně dočkal. Ale stálo to zato ne?
5.8.2011 22:44 vložil Aleš j.
Lovu Zdar.Pěknej srnec a hezkej jezevčík.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.