17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první zlatý Muflon.
Můj první zlatý Muflon.
vloženo: 10.9.2013 20:07
autor: Filip.S

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

srnec a srna
srnec a srna
vloženo: 2.1.2014 14:08
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

...
...
vloženo: 6.5.2018 07:41
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

jeleň...
jeleň...
vloženo: 8.1.2013 16:03
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363207 hlasování fotek (28 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Narozeninový srnec

váha: 13 kg
věk: 1 let

Léta se mi dařilo si k narozeninám 16.6.chytit pěknou štiku.Přibyly starosti,ubylo času,na ryby už chodím jen sporadicky,tak si říkám "osle střelíš si srnce". A tak v předvečer výročí mého výskytu vyrážím ven s tím,že manažerce mého volného času říkám"dneska to dopadne,cejtím to v kostech". Sedám na kazatelnu před sebou 100m pruh pšenice,mezi slunečnicí a řepkou. Do 5-ti minut vychází asi 150m daleko kus,beru dalekohled,zjišťuji ročka s jednou špií a je rozhodnuto. Než vystrčím kulovnici srnec přibíhá vysokou pšenicí na 30m.Vědom si střeleckých kvalit akrátké vzdálenosti,zapomínám na tátovy rady o střílení vždy na komoru a střílím na krk.Bááác srnec kouká,já koukám jak blázen,umělecky jsem ho chybil. Špičák nečeká a mizí v řepce. Kontroluji nástřel, žádná barva,alespoň to je dobré. Pak následuje 7 týdnů úporného hledání s vycházkami ráno i večer téměř každý den k velké radosti mé ženy. Jiného prostě střílet nebudu.Srnečka jednou zahlédnu o 1,5km dál. 2.8. ráno usedám na stejnou kazatelnu s tím, že by se mohlo na strništi ukázat prase,nebo liška.Po 15-ti minutách ješte za šera vychází 20m ode mě kus. Je to ON,jde však rychlým krokem šikmo ode měa tak přendávám kulovnici z okna do okna,kde mě nezarazí okno,překáží větev. Až konečně odhaduji ve 140m srnec zastavuje a natočí se bokem. s horečkou jakou už jsem dlouho neměl mačkám spoušť a srnec se láme v ohni,kuli vidím ještě dvakrát uhodit do země. Je klid,nádherné ráno,sluníčko se začíná drát nahoru,jemný opar a proužek páry v místě kde leží můj NAROZENINOVY SRNEC. Vzdálenost 220 kroků "Z" 7x57 střelivo Geco
vložil: Roman Dostál
vloženo: 15.8.2012 12:38
zobrazeno: 3423x
hodnocení: 18 hlasů



Komentáře:

21.8.2012 23:51 vložil Stanislav Lesk
Ještě jednou Lovu Zdar !!!
16.8.2012 21:52 vložil Roman Dostál
Lovcův dík pánové.
16.8.2012 07:42 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
16.8.2012 06:05 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
15.8.2012 22:04 vložil Ivan Procházka
,LOVU ZDAR,
15.8.2012 15:56 vložil Miloš Nejezchleb
Lovu zdar
15.8.2012 15:37 vložil Ondřej Holeček
Lovu zdar!!!
15.8.2012 12:50 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.