17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první muflon
Můj první muflon
vloženo: 1.11.2015 20:51
autor: Michal Crhák

úlovky (svět)

Francie 2017
Francie 2017
vloženo: 6.8.2017 19:14
autor: chasse

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 6.7.2017 20:35
autor: Blanka Klatovská

zvěř v přírodě

Daněk
Daněk
vloženo: 13.11.2016 08:53
autor: Děda z lesa

zbraně

Belgičanka s vyhazováky
Belgičanka s vyhazováky
vloženo: 10.7.2017 21:30
autor: Jiří Netík

fotopast

Modelka :)
Modelka :)
vloženo: 9.2.2014 10:59
autor: Vojtěch Bednařík

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř II.
Igor Pičulin - Slovinský malíř II.
vloženo: 23.7.2020 21:19
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760974 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362808 hlasování fotek (12 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pro bažanty

Na podzim se boudy naskladní a pak je to snadné.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 11.3.2013 22:39
zobrazeno: 2992x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

22.3.2013 17:21 vložil Skrofa
Lukáši, tak už jsem objevil svídu i u nás (bílou i krvavou). Takže jí zkusím namnožit. Už se těším, až bude bělat parádu (a hlavně užitek) v honitbě. :-)
15.3.2013 23:47 vložil Lukáš Pantlík
On na to staci trochu vetsi zahon :-) neni to az takova hruza, ale je fakt ze tech zahonu postupne pribyva :-) diky za tip mrknu na to.
15.3.2013 20:16 vložil Skrofa
No na vás nemám ;-) já teprve s množením keřů začínám. Ale na 2000 řízků bych potřeboval malou školku. Mimochodem, jestli to neznáte, tak toto je docela zajímavá stránka -> http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/ceske-kere-stromy-stromokere-aneb-rosti-nase-puvodni
15.3.2013 10:52 vložil Lukáš Pantlík
Svída roste skoro všude :-) Hodně kolem dálnic, u nájezdů a sjezdů z cest, taky ve městech v parcích. Nemusí to být jen červená, je i svída bílá. Taky jsem o ní "nevěděl", dokud mi nebyla poprvé ukázána a její řízkování. Od té doby ji vidím všude kolem :-) My si s bráchou každý rok děláme cca 2000 řízků svídy i zobu :-)
13.3.2013 19:39 vložil Skrofa
U nás jsem tedy svídu nikde neviděl, ale kdybych ji někde objevil, zkusím jí namnožit. Vloni jsem připravil asi 50 řízků ptačího zobu, také dobře zakořeňuje (alespoň na podzim to vypadalo, že se chytli všechny řízky). Až trochu povyrostou, půjdou pěkně do honitby. :-)
13.3.2013 10:25 vložil Lukáš Pantlík
Je to svída krvavá, dá se velmi jednoduše množit řízkováním. Množíme si je do remízků a mezí. Stačí nastříhat v tomhle období pruty, z nich nadělat řízky délky do 30 cm, do připraveného záhonu napíchat a zalévat, vyrostou parádní keře ;-) Může se ještě použít urychlovač zakořenění. Návody na řízkování se dají najít i na internetu ;-)
12.3.2013 22:02 vložil Milan Ječný
Keřovina je svída,je to rychle rostoucí,až plevel.Ptáci roznesou semínka a roste to všude,stačí aby se prut dotkl zemi a okamžitě to zakoření,jako kryt dobrý.
12.3.2013 18:51 vložil Skrofa
Pane Ječný, co je to za druh, ten červený keř? Vypadá to, že by to mohlo rychle růst a dobře plnit funkci krytu pro zvěř.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.