17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
vloženo: 1.10.2019 20:31
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

Kuba a Kubula
Kuba a Kubula
vloženo: 18.6.2019 06:57
autor: Petr Hruška

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Belgičanka s vyhazováky
Belgičanka s vyhazováky
vloženo: 10.7.2017 21:30
autor: Jiří Netík

fotopast

hlad,je hlad !
hlad,je hlad !
vloženo: 26.12.2019 11:29
autor: pali1

myslivecké umění

*
*
vloženo: 21.2.2016 11:07
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760983 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362833 hlasování fotek (37 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Nucená těžba stříbrného smrku

Stříbrný smrk rostoucí 42 let na naší zahradě po minulém létě značně proschl a hrozilo nebezpečí vyvrácení na garáž.Musel jsem jej tedy pokácet.Za ty roky vyrostl do výše 15m. Z něj byl výřez 12m,31 průměr kmene.Celkově 0,91plm.
vložil: Miroslav Franěk
vloženo: 22.3.2016 17:17
zobrazeno: 3988x
hodnocení: 10 hlasů



Komentáře:

26.3.2016 20:01 vložil Josef Langmajer
Jen mne to napadlo, v padesátých letech jsem stromy nekácel. I když ten rozdíl by u smrku byl asi na kůru přece jen moc.
24.3.2016 13:06 vložil jiri rajs
Je vidět,že to kácel odborník.
23.3.2016 22:22 vložil Václav Toman
I ve starých tabulkách kde je smrk měřený v kůře je kubatura přepočtená na kubaturu bez kůry tedy strom pana Fraňka je v kůře a i podle starých tabulek je výsledná kubatura spočtená bez kůry ! Nikdy se výsledná kubatura neuvádí s kůrou ! Je možná malá odchylka 0.01 jak uvádí Jež.Anna . Tedy otázka zda jedny z těch tabulek nevypočítávají objem klády z kůrou a druhé bez kůry je špatná , všechny tabulky jsou na měření s kůrou ale výsledná kubatura je již spočítaná bez kůry !
23.3.2016 20:27 vložil Josef Langmajer
No , že je to měřené v kůře jak se běžně měří snad krom vykrácených borových oddenků je mě jasné ale kdyby v těch starých tabulkách byl výpočet objemu kmene v kůře tak by byl větší , nemyslíte? On bude spíš problem v tom ,že s novou dobou bylo třeba aby si těžaři tak snadno nevydělali. :)
23.3.2016 06:42 vložil Václav Toman
Pane Josef ," Tabulky objemu kulatiny bez kůry v setinách (0.01)m* (středová tloušťka měřená v kůře ) jsou pro ČR platné . Snad právě proto , že jsou měřená v kůře a počítají objem bez kůry to nemůže být víc než 0.84 to by to vycházelo spíš méně .
23.3.2016 02:45 vložil Jaroslav Vlosovský
Míro,podobný problém mám na chalupě s douglaskou.
22.3.2016 21:56 vložil Josef Langmajer
Ono je taky otázka zda jedny z těch tabulek nevypočítávají objem klády bez kůry a druhé s kůrou.... Jinak podobné stromy na zastavěném pozemku , to je dřív nebo později starost. :)
22.3.2016 21:49 vložil jenda
Tak to bude asi tím že tabulky z roku 55 už asi platit nebudou.
22.3.2016 20:41 vložil Václav Fafek
Jak to , že jsi netrefil tu garáž?
22.3.2016 20:17 vložil Zuzka a Miloš
Budou prkýnka na kazatelnu. :-)
22.3.2016 18:35 vložil Miroslav Franěk
Je to podle krychlicí tabulky /ing.Josef Najman /z roku 1955. stránka 34. zde vychází cifra 0,91 plm .Podle nových tabulek vychází cifra jiná.
22.3.2016 17:29 vložil Václav Toman
ale kolego 12/31 84

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.