17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen 200,6 bodů CIC
Jelen 200,6 bodů CIC
vloženo: 27.1.2013 11:32
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

najväčší....
najväčší....
vloženo: 14.2.2019 11:35
autor: pali1

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Zetky se nám sešly.
Zetky se nám sešly.
vloženo: 19.6.2012 15:37
autor: Petr Waclawek

fotopast

...
...
vloženo: 30.5.2014 13:12
autor: Bohumil Koláček

myslivecké umění

Kde že ty loňské sněhy jsou...
Kde že ty loňské sněhy jsou...
vloženo: 17.2.2020 13:08
autor: Petr Hruška
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760955 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362729 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39910 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Kouzelná bílá noc

Včera po víc jak měsíčni nedobrovolné pauze jsem se konečně vypravil na večerní čekanou.Po 18.hod.už jsem byl zabydlen a kochal se měsíčnim jasem v kombinaci se slabou sněhovou pokrývkou.Znáte tyhle noci kdy je světla pomalu jak ve dne.Zasednul jsem vcelku brzo, takže společnost mě dělali z počátku 2 zajíci a 2ks srnčiho.Občas postrašil náraz větru,ale jinak pohoda.Ve 20.hod. mě překvapila liška čárujicí krásně po cestě před čelním okýnkem asi na 15m.Okénko v tu chvíli zavřené takže jsem se o nic ani nesnažil.Jen jsem si přisunul židli více vlevo,abych mohl lépe kontrolovat připadný návrat kmotry po cestě nebo do pole.No netrvalo ani 10min.a kmotra najednou z krytiny šup myškovat na pole.Vzdálenost kolem 35m ideál pro Baschieri baby magnum.Posadil jsem křižek na přední komoru a kmotra po výstřelu jen zalehla.Noc teprve začinala tak jsem ji nechal na nástřelu a dál si užival hezké noci.Ve 21.30 v protilehlé hraně asi 200m předemnou obeznávám 3ks černé v nedospělé velikosti.Po chvíli se rozběhly směrem na kazatelnu do krytu dálnice za kterým je pole po kukuřici.No v pohybu jsem nechtěl lovit.Zkoušim na pusu černou přibrzdit,ale nereagovaly.Však vy projdete krytem na pole,nemá smysl lov uspěchat si v duchu řikám.Jenže 20min klid jak kdyby se zem za nima slehla.Ale jak víme,to nic neznamená.Po těch 20min. slyšim levým uchem jak se blíži krytem dálnice a pěkně mlaskaji.A už se zjevuje první kus a míři před kazatelnu,v závěsu druhý.Opatrně otevirám čelní okno.Divočáky mám na 10m.Opatrně flintu do ramene a křiž na komoře s vystřelem Normy Vulkán ukončuje jedno praseči putování.To mě ještě potajmu vypadnul z lemu čapky náhradní Vulkán do sněhu při vzdáni pocty zvěři.Ráno naštěsti dohledán.
Liška statná fena,bachyňka výkup 36kg.Lovu zdar!
vložil: Drahoš Hikl
vloženo: 3.1.2026 16:36
zobrazeno: 15980x
hodnocení: 18 hlasů



Komentáře:

19.1.2026 10:52 vložil Petr Hruška
Dvakráte Lovu zdar.
17.1.2026 22:38 vložil František Mlčoch
Ještě jednou Lovu Zdar, Drahošku!
17.1.2026 04:25 vložil Jaroslav Vlosovský
Drahoši, hezký lovecký zážitek. Lovu zdar!
15.1.2026 06:48 vložil Drahoš Hikl
Zdar!
13.1.2026 16:22 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!
5.1.2026 21:14 vložil Jiří Malacka
Drahoši, upřímné "Lovu zdar!"
4.1.2026 11:39 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
4.1.2026 06:07 vložil Josef Balat
Lovu zdar
4.1.2026 05:58 vložil Milda
Lovu zdar!!!
3.1.2026 21:58 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!
3.1.2026 20:13 vložil Vlastimil Kopřiva
Lovu zdar!!! Díky za příběh Drahoši.
3.1.2026 19:39 vložil Milan Dejda
Drahoši lovu zdar
3.1.2026 19:15 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.