17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Svatebni cesta
Svatebni cesta
vloženo: 10.10.2020 09:03
autor: Milan Dejda

úlovky (svět)

Kanadský los - Britská Kolumbie
Kanadský los - Britská Kolumbie
vloženo: 26.1.2016 13:20
autor: Radek

trofeje

najlepší tejto sezony na preparáciu
najlepší tejto sezony na preparáciu
vloženo: 1.2.2014 12:43
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 9.2.2018 06:05
autor: Josef Vršan

zbraně

Rytina zásobníkové botky, moje práce.
Rytina zásobníkové botky, moje práce.
vloženo: 4.10.2019 20:27
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243694 fotek (14 dnes)
  • 8554 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363077 hlasování fotek (34 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

průběrný sika

vložil: Zbyněk Louda
vloženo: 12.2.2011 18:04
zobrazeno: 3913x
hodnocení: 27 hlasů



Komentáře:

15.2.2011 17:06 vložil Radim Knot
Zbyňo, Ty jsi možná pochpil můj příspěvek špatně, já jsem Ti nechtěl nic vytýkat, pouze jsem sdělil názor. Ještě bych dodal k srncům jedno, váhově šlo srnčí v průměru o dvě kila výš než před třiceti lety. Jelikož můj děda dělal hospodáře někdy od konce padesátých let, tak podle jeho zápisků a porovnávání trofejí z 60-80 let, které vidím u starších kolegů, jsou srnci trofejově velmi blízcí srncům současné doby... Důležité abychom se snažili to dělat dobře:-)) a chov a lov nás neustále naplňoval.. Lovu zdar!
14.2.2011 11:55 vložil Zbyněk Louda
No, popravdě řečeno jsem dost skeptik co se týká zlepšování chovu , konkrétně u srnčí populace, průběrným odstřelem srnců. Ten se provádí již cca. 60 let a za tu dobu by se již takřka paličkáři neměli vyskytovat. Přesto jsou a jejich počty kolísají. Jeden rok je jich poměrně dost a další se povede střelit jen 1-2 ks. Ale není to způsobeno tím, že šel do říje slabý srnec, kterého nikdo neodlovil, ale je to spíš aktuální úživností v době tvorby paroží srnce a vůbec potravní nabídkou v době nouze, přítomnost stresorů na stávaništích atd.
13.2.2011 18:01 vložil Luboš Frank
Naprosto souhlasím s Radimem.Lovu zdar!
13.2.2011 14:27 vložil Radim Knot
Roberte a Zbyňo je aktuálně průběrný, to jsem uvedl a opravdu není co dodat.. Je jasné, že tento jelen splňuje podmínky průběrného jelena, ale kdyby nebyl uloven, tak příští rok by zrovna průběrný nemusel být. Je známo několik případů jak u srnců, ty mám osobně, tak u daňků i jelenů, že kolikrát silně podprůměrný jedinec v prvním a druhém roku parožení, nasadil v dalších letech silnou tofej. Toto jsem chtěl říct svým příspěvkem, nic víc. Myslivosti zdar!
13.2.2011 13:00 vložil Zbyněk Louda
dobrý jelen s prvním parožím má u nás i klidně 30-40 cm. Tento měl 6cm. Nebylo o čem přemýšlet.
13.2.2011 11:25 vložil R V
Nenasadil!!! Takhle má vypadat odstřel průběrného jelena siky.
13.2.2011 11:07 vložil Pavel Hruby
Lovu Zdar,pravý bok by byl určitě vhodnější
12.2.2011 22:31 vložil Radim Knot
Zbyňo,on ten kus by možná v budoucnu dobře nasadil, ale aktuálně byl průběrný což je důležité! Lovu zdar!+1
12.2.2011 19:29 vložil Milan Mach
Umožní někdo odstřel takového kusu pro mě nedosažitelné.Ale gratuluji a přeji Lovu Zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.