17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Raritný srnček
Raritný srnček
vloženo: 29.5.2016 17:27
autor: Igor Málik

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 2.9.2015 06:28
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Už by měl shodit
Už by měl shodit
vloženo: 11.3.2015 07:42
autor: Děda z lesa

zbraně

Lancasterka
Lancasterka
vloženo: 7.9.2012 10:25
autor: Petr Staněk

fotopast

...
...
vloženo: 13.2.2015 10:38
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

nuda..
nuda..
vloženo: 12.3.2014 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761024 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363073 hlasování fotek (30 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lapua mega 12g 308w

Sele ulovené na 100m prostřeleny oba plicní laloky z nástřelu odeběhlo 150m po celé dráze dobře pobarvená stopa 1m široká(bylo to na sněhu)
vložil: Slávek
vloženo: 14.1.2017 10:02
zobrazeno: 3085x
hodnocení: 4 hlasů



Komentáře:

16.1.2017 18:23 vložil Slávek
Tak nějak jak napsal Jan Tesař.Plíce prostřeleny jen na koncích.Tyhle střely jsou dobrý i na strčí uloveno asi 20ks srnčího a vše v ohni nebo do 10m od nástřelu.Minimální poškození zvěřiny i podlitiny.Zlatý sellier a bellot nepoužívám už asi 10let u něj výstřely 20cm v průměru a podlité celé plecko nic neobviklého.Každému ale vyhovuje něco jiného.
15.1.2017 20:31 vložil Jan Tesař
Pro rozproudění odborné diskuze: "mizerná" rána!
15.1.2017 19:49 vložil Milan Vavrek ml
Tyhle střely jsou dobry na těžší kusy...Prostřelí jak celoplást a nepředají energii..Zlatý sellier bellot...
15.1.2017 08:58 vložil pavel mezera
Souhlasim s panem Havranem
14.1.2017 20:35 vložil František Havran
Bohuslav Šeda - nemusí měnit, stačí nestřílet za plec, ale přes plec. Bude to mít v ohni, nebo hodně blízko nástřelu. Protože trefí srdce bude to i vybarvené a hlavně - nebude v noci jak kretén se strachem lítat po lese a hledat prase... No ano, vyhodí jednu hrst guláše. To není zas tolik... Střílím přes plece úplně vše. Je to lepší, než kousek posunout a rozstřelit trávník (bachor). TO je potom správná lahoda, hrabat se v tom špenátu ze srnčího. A ta zvěřina jak pak voní... Nene, radši hrst plecka vyhodím...
14.1.2017 19:57 vložil Dalibor Hyncica
Taky jsem s tím střílel barvilo to dobře, ale odcházelo
14.1.2017 19:57 vložil Dalibor Hyncica
Taky jsem s tím střílel bavilo to dobře, ale odcházelo
14.1.2017 19:10 vložil Slávek
Sele mělo 37kg je to docela dost daleko ale dobře barvilo.Myslím ,že kdyby byl zásah hned za plec zůstalo by v ohni.Jinak o změně neuvažuji zkoušel jsem různé střely a s Lapua mega jsem spokojen ještě je dobrý Sako nedělá podlitiny nedevastuje zvěřinu ani srnčí.Jinak co bys doporučil Ty?
14.1.2017 12:22 vložil bohuslav šeda
Ty Slávo nezdá se ti to nějak moc sele 150 m ???To víš 308 je na lidi ale zase si to měl dobře vybarvený :-)))Asi by to chtělo nějakou změnu .

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.