17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 10.12.2014 23:51
autor: Jiří Kejkrt

úlovky (svět)

Jelen Polsko 2011
Jelen Polsko 2011
vloženo: 16.2.2012 19:58
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
vloženo: 17.10.2014 10:51
autor: Pavel Číp

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 18.4.2014 17:54
autor: Marek Drha

zbraně

Zavírací nože
Zavírací nože
vloženo: 1.9.2016 08:35
autor: Děda z lesa

fotopast

Lovec a kořist
Lovec a kořist
vloženo: 5.6.2015 15:41
autor: Jindřich Ruml

myslivecké umění

srnčie
srnčie
vloženo: 12.3.2017 19:01
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243677 fotek (10 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761018 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363001 hlasování fotek (31 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Podvečerní jezevec

Po dvou dnech jsem jel dnes před 18 hodinou zkontrolovat naší noru.Jaké bylo překvapení,když po týdnu byla nora opět zklapnutá.Na úvoze se pomalu šeřilo,baterka nikde,no připravenost žalostná.Domů pro vše potřebné a můžu říci,že se "návštěvníkovi" moc z nory nechtělo.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 23.10.2012 21:08
zobrazeno: 4474x
hodnocení: 26 hlasů



Komentáře:

26.10.2012 20:15 vložil Jaromir Vávra
Opravdu by mě zajímalo v čem spočívá moje nadutost, když nesouhlasím s podle mě přežitým způsobem "lovu", který v dnešní době výkonných zbraní, optiky, množství norníků a techniky na budování umělých (ne lapacích nor) je zbytečný a nečestný (ano nečestný-sice se to nenosí, ale i škodné se má dát šance). PS. děkuji Jiřímu Lengyelovi,staršímu za příspěvek
26.10.2012 18:22 vložil Jiří Lengyel,starší
Tak píši již po třetí a naposled,vždy se mě to ztratí:Nectěl jsem kometovat tuto debatu,ale četl jsem komentáč Michala Zemánka a tak dovolte,abych se vmísil:Jak si vážím našich mysliveckých předků,tak nemohu žasnout nad mechanizmy a způsobu lovu.Používání jedu,želez,pamkanů,ok,(nejen pytláci)lovení spárkté zvěře broky,používání zbraní s okrajovám zápalem,to trvalo až do konce 2.světové válka a Bohužel i dodnes přežívá,My,jako páni tvorstva jsme zvyklí,že ti,co jsou pod námi se nám musí příspůsobit a v myslivosti je to stejné.Lapače,je to náramně jednoduchénalíčím,mohu klidně spát a až se mě to bude hodit,půjdu se podívat,co se mě "ulovilo",pak stačí jen silný klacek a úlovek je můj....Ti,kdo chodí do lesa a nejen na kazatelny ke krmelištím,mě dají za pravdu,že lov s flintou jezevce je ten nejsnažší,v dobrém větru nám přijde až k nohám.Ony ty smysly jej mnokrát zradí,špatně vidí,šlyší a tak jedině čich jej živí a chrání,tedy,lovte jezevce v zákoné době lovu,ale dejte jim alespoň malinkou šanci...Dlouho budu vidět fotografii jezevce v "Různém",kdy chycený jezevec strká nos do otvoru v lapači-napsala tam jedna abonentka:Smutná fotografie.....
26.10.2012 11:17 vložil Zemánek Michal
Lov lestný je starý tak jako sama myslivost.A člověk jen může žasnout nad způsoby a mechanizmy,které se rodily v hlavách našich prapředků.Dnešní moderní člověk,často i myslivec jednoduše zavrhne něco,za co byl někdo v dobách dávno minulých jako konstruktér vyznamenán a oceněn.Každý má právo na svůj názor,ale myslím si,že zavrhnout metody lovu pomocí pastí je lidská nadutost a zvlášť to platí u myslivce,který by naopak měl ctít lovecký vývoj našich předků.Samozdřejmě,že když lovíme do lapacích zařízení,musí být zajištěna každodenní kontrola ke zmírnění stresu chycených živočichů,i když to zřejmě budou její poslední hodiny života.
25.10.2012 21:38 vložil Jaromir Vávra
Podle zákona to sice je, ale lov to není... A znám bohužel dost "taky myslivců" co tento způsob praktikují na jezevcích celoročně. Podle mě by se lapací nory měly zakázat.
25.10.2012 18:36 vložil Pavel Procházka
Lovu zdar, žádná řezničina, ale legální lov dle zákona. 1*
25.10.2012 17:44 vložil Milan Flora
Mildo, Lovu Zdar!
24.10.2012 17:36 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!
24.10.2012 10:46 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
24.10.2012 06:46 vložil Josef Vršan
Lovu zdar -
23.10.2012 22:56 vložil Jiří Lengyel,starší
A nyní za sebe:Milane,Tobě by se chtělo?
23.10.2012 22:54 vložil Jiří Lengyel,starší
K 1.komentáři-není, je to podvodník z Prahy,jak jinak...
23.10.2012 22:41 vložil Milan Ječný
Jiří,ten je od nás,kus za dědinou na ouvoze je jich ještě dostatek.Bohušu,já to stahovat nebudu,ale upeču ho kamarádům na česneku.Míro,já ho nevážil,ale zítra ho kolega stahuje a určitě ho zváží.
23.10.2012 22:35 vložil Jaromir Vávra
Já pouze přeji dobrou chuť, Lovu zdar nikoliv - lapání do lapacích nor není lov, ale řezničina...
23.10.2012 21:57 vložil Miroslav Franěk
Lovu zdar !Kolik vážil Milane?
23.10.2012 21:28 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar, jak bude udělán?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.