17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Podhorský král. č. 2   17.10.2019
Podhorský král. č. 2 17.10.2019
vloženo: 21.10.2020 07:47
autor: Ivo Lajčok

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

Ze říje
Ze říje
vloženo: 8.9.2014 21:46
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

      Sauer S202 - Classic, ráže .30-06 Spr.
Sauer S202 - Classic, ráže .30-06 Spr.
vloženo: 5.1.2015 10:19
autor: Petra Hanzlíková

fotopast

Na újedi 1
Na újedi 1
vloženo: 26.10.2017 19:09
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

diana
diana
vloženo: 23.4.2018 12:05
autor: Ondřej Trlifaj
Statistika
  • 243637 fotek (0 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362802 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele


Včera večer když jsem vyjížděl z domu, tak docela pršelo. Počasí mě naštěstí neodradilo a říkal jsem si, že to aspoň chvilku zkusím. Cílem byl žebřík v části honitby zvané Zlámaniny, kde prasata vytahují z lesa na oranici po kukuřici a jí přilehlé louky. Před devátou večerní jsem už seděl. Mezi kapkami deště začaly poletovat sněhové vločky. Hlavou mně jdou myšlenky: blázne blbé, počasí, že bys psa nevyhnal a ty tady sedíš a mokneš. Asi po čtvrt hodině moknutí jsem uslyšel bekat srnčí nějakých sto metrů za sebou. Že by prasátka? Po chvilce zapraskání, pak druhé a už vidím za zády přes keře, jak si to divočáci štrádují tím správným směrem. Vedoucí bachyně byla hodně opatrná a minuty, než divočáci vylezli do volného prostoru louky, mně připadaly jako věčnost. A na louce byla její opatrnost ještě větší. Oddělila se od tlupy a začala obcházet louku. Šla přímo k žebříku, na kterém jsem seděl. Zbytek tlupy v jednom chumlu, takže se střílet nedalo. Naštěstí, když byla asi dva metry od posedu, se jedno sele oddělilo a postavilo pěkně naširoko. Hrot na komoru, mačkám spoušť a sele (bachyňka) zůstává v ohni. Čekaná trvala nějakých 20-25 minut. Ani jsem si ještě nezapnul kabát. Děkuji patronům za jejich přízeň v nepřízni počasí. Je to můj letos rekordní desátý kus černé zvěře. Lovu zdar!
vložil: Jiří Pospíšil
vloženo: 20.12.2012 14:27
zobrazeno: 3407x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

21.12.2012 08:29 vložil Václav Cibulka
Lovu Zdar !
21.12.2012 06:49 vložil Jiří Pospíšil
Lovu zdar! díky všem...
21.12.2012 04:49 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
20.12.2012 21:19 vložil Petr Roth
Také se připojuji ke gratulaci, Lovu Zdar!
20.12.2012 17:44 vložil Milan Ječný
Jiří, lovu zdar.Vždy se musí podívat zda je to Jiří P. od nás,nebo od Brna.
20.12.2012 17:44 vložil Josef Štros
Ať se daří.Lovu zdar!
20.12.2012 17:44 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
20.12.2012 16:43 vložil Tomáš Šíbl
Jirko Lovu Zdar...
20.12.2012 15:43 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar.
20.12.2012 14:50 vložil Miroslav Novak
Pěkne,Lovu zdar...
20.12.2012 14:44 vložil Miroslav Šteffek
Pěkně napsáno, lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.