17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanec zo spoločnej
Kanec zo spoločnej
vloženo: 9.2.2014 17:02
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon
Bezoar Ibex - turecký démon
vloženo: 6.3.2016 08:07
autor: Radek

trofeje

Letitá trofej (1924)
Letitá trofej (1924)
vloženo: 14.2.2020 09:20
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

čuník
čuník
vloženo: 8.6.2013 08:13
autor: micinka

myslivecké umění

Dvojka ;)
Dvojka ;)
vloženo: 6.3.2015 18:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243667 fotek (16 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761003 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362953 hlasování fotek (91 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Prehral som (2016)

Je novembrový spln a keďže som svojho diviaka už mal odloveného chcel som sa zamerať na ryšavky. Vedel som o miestach, kde sa zdržiavajú a pravidelne chodia, tak som sa už v škole rozhodol že to dnes skúsim na svojom vysokom posede na kraji trnkových medzí. Po príchode domov som sa s ocom dohodol, že ideme obaja ale on si vybral inú časť revíru. Keď sme sa zapisovali do knihy otec mi povedal, že dnes si uloví diviaka a ja som sa nenechal zahanbiť a povedal som, že ulovím dve líšky. Rozchádzame sa a smerujeme, každý iným smerom. Zasadám na posed vybaľujem veci vyberám foťák a ticho sedím. Po pol hodinke registrujem pohyb asi 30 metrov pod posedom. Ryšavka netuší, že už ju niekto pozoruje. Dvíham ZG-čku, mierim na komoru a líška ostáva po výstrele v ohni. Celkom rýchla poľovačka pomyslel som si ale čakám ďalej. Po ďalšej polhodine počujem výstrel z miest, kde sedel otec. Mobil som zabudol v aute tak neviem či mu treba pomôcť alebo nie. Ostávam do zotmenia na posede a už počujem tiché kroky po zamrznutom snehu. Otáčam sa ale môj pohyb líška zaregistrovala a dala sa na útek a ja som ju už nestihol chytiť do puškohľadu. Schádzam z posedu, prichádzam k ulovenej líške a robím pamätné zábery. Balím veci a pomaly odchádzam do dediny po snehu a počas splnu nepotrebujem žiadne svetlo, pretože viditeľnosť je viac ako výborná. Mierim rovno do krčmy, kde si požičiavam mobil a volám ocovi. Ten mi oznamuje, že ulovil prasa, že mu mám ísť s ním pomôcť. Prichádzam k nemu a prajem mu lovu zdar. Pri vyvrhovaní si spomíname na to čo sme si povedali pri knihe návštev a otec suverénne prehlásil, že vyhral, pretože ja som neulovil dve líšky iba jednu. Spolu sa zasmejeme a odchádzame domov s dobrým pocitom a krásnym zážitkom.
vložil: Miroslav Kandráč
vloženo: 27.11.2017 23:40
zobrazeno: 5597x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

29.11.2017 22:31 vložil Jan Horáček
Pěkné!! Lovu zdar.
28.11.2017 19:19 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
28.11.2017 14:02 vložil jaroslav kunert
Lovu zdar!! Kdo přelstí lišku ten vyhrává,,,
28.11.2017 08:36 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
28.11.2017 06:09 vložil kamil kroutil
Lovu Zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.