17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tlumení škodné
Tlumení škodné
vloženo: 29.2.2020 16:14
autor: Martin Hanáček

úlovky (svět)

Rumunsko dnes
Rumunsko dnes
vloženo: 12.12.2017 14:51
autor: NH

trofeje

stříbrný a raritní-detail srnce
stříbrný a raritní-detail srnce
vloženo: 1.4.2012 00:18
autor: Zdeněk Urban

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 23.1.2014 05:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Sesřičky naposledy
Sesřičky naposledy
vloženo: 6.10.2013 16:00
autor: Jan Frank

fotopast

brum,brum...1
brum,brum...1
vloženo: 8.4.2020 13:47
autor: pali1

myslivecké umění

Muflón
Muflón
vloženo: 8.2.2019 17:38
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele ze společného lovu

Na podzim jsem byl pozván ke kamarádovi na společný hon na drobnou zvěř, s upozorněním možnosti výskytu černé zvěře, na kterou byla určena i jedna z lečí. Tuto leč dělají ve stejné lokalitě každým rokem, ale už se jim dlouho nepodařilo nějaký ten kus černé ulovit, takže s tím ani nikdo moc nepočítal.... Pro jistotu jsem si do kapsy dal dvě patrony s jednotnou střelou. Ráno při srazu přivítání, kontrola dokladů, teplá polévka a dobrá atmosféra začínajícího loveckého dne. Na nástupu hospodář oznámil jednotlivé leče a zvěř kterou v nich budeme lovit. Byl to zajíc, bažant kohout a mladá zvěř černá (sele, lončák). Počasí nám přálo a tak leče běželi jedna za druhou. Ve třetí leči jsme obstoupili takový větší lesní komplex, v jehož středu byla hustá houština. Zde byla možnost výskytu černé. Honci procházeli leč a padali první brokové výstřely. I na mně vyběhl zajíc, kterého jsem ale bohužel úspěšně chybil. Asi po půl hodině mává kolega, ať jdu rychle k němu. Vybíjím tedy zbraň a svižným krokem mířím k jeho stanovišti. Ptá se, jestli mám breneky, že je v leči prase a že se obstupuje již zmíněná borová houštinka. Přicházíme na místo a hospodář mi pokládá stejnou otázku, odpovídám že samozřejmně 2 breneky mám. Dostávám od něj pokyn - ,,postav se sem, místo mně, tudy by mohlo jít a já půjdu do leče". Nabíjím si tedy a pln očekávání sleduji dění. Honci vejdou do houštinky a už hlásí prase dopředu! Prase do leva! To už vidím tmavý stín, jak se stáčí k mému stanovišti. Rozpoznávám samotné slušné sele. Ještě čekám a nechávám ho kryt stromem doběhnout na nějakých 25 m a pak střílím první ránu. Sele značí trhnutím těla a pokračuje původním směrem. Následuje druhá rána, po které se již sele láme v ohni! Mám ohromnou radost, stejně tak jako hospodář, který mi jako první přispěchal popřát lovu zdar! Bereme provaz a sele vytahujeme k cestě. Přijímám nespočet gratulací a plný dojmů a radosti probíráme dnešní lov, na kterém jsem byl vyhlášen králem honu, ještě dlouho do noci. Jako bych se při psaní tohoto zážitku znovu vrátil časem a prožil vše ještě jednou... Lovu zdar!
vložil: Martin Vojtěch
vloženo: 15.3.2011 15:18
zobrazeno: 4335x
hodnocení: 36 hlasů



Komentáře:

16.3.2011 12:16 vložil Jan Kitzberger
Lovu zdar, super..
16.3.2011 04:30 vložil Martin Vojtěch
Lovu dík! Jsem rád, že se příběh líbí...
15.3.2011 18:27 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,fajn popis...
15.3.2011 18:21 vložil Trautenberg
Lovu ZDAR, kdo umi ten umí:))
15.3.2011 18:11 vložil Lesáček
Moc pěkně napsaný,upřímné Lovu zdar ;o)
15.3.2011 16:47 vložil Vojtěch Molnár
Hezky napsáno, Upřímné Lovu Zdar! 1*
15.3.2011 16:45 vložil Krakonoš
Lovu zdar!
15.3.2011 16:02 vložil Jiří Kučera
Upřímné Lovu zdar! Dobře popsaný průběh lovu. +1
15.3.2011 15:40 vložil Jiří Lengyel,starší
Blahopřeji jako první-Lovu zdar,hezky popsaný lov.....

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.