17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ako Rudko na 70-tku Veľkého Jeleňa ulovil.
Ako Rudko na 70-tku Veľkého Jeleňa ulovil.
vloženo: 26.9.2013 09:50
autor: Milan Michalovič

úlovky (svět)

lov v PL
lov v PL
vloženo: 17.6.2014 13:16
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Kamarádův raritní
Kamarádův raritní
vloženo: 27.7.2016 15:40
autor: karel marek

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:26
autor: Daniela Badayová

zbraně

Sestřičky
Sestřičky
vloženo: 6.10.2013 15:58
autor: Jan Frank

fotopast

Kongres
Kongres
vloženo: 12.1.2014 11:45
autor: Ladislav Michek

myslivecké umění

Černý rytíř
Černý rytíř
vloženo: 15.1.2012 09:29
autor: Petr Chloupek
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362847 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Co lze vystřelit .

vložil: Jiří Zábran
vloženo: 22.11.2020 07:37
zobrazeno: 5005x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

3.1.2021 13:55 vložil Rudolf Husák
Ještě doplňuji!!!!!!!.....Při výstřelu došlo k enormnímu zvýšení tlaku prachových plynů z nezjištěných důvodů a k následné destrukci....... .....Tak znělo vyjádření kriminalistického ústavu v Praze s.Jirkovský. Státní zkušebna zbraní v Praze měla odlišný názor. Podotýkám,že tehdy hájil stávající režim zájmi státní a nikoliv soukromé!
3.1.2021 13:36 vložil Rudolf Husák
Dobrý den pane Zábran,nechci se Vás nějak dotknout ale dle přiložené fotografie s nadpisem "co lze vystřelit", jsem to pochopil jako návod a stejně jako Karel Chalupník! K této fotce uvedu vlastní zkušenost, kdy se mě na společném lovu v r.1986 při výstřelu kulové patrony 7x57R - v té době výrobce BSV (Blanické strojírny Vlašim), roztrhl nový troják Merkel Suhl 7x57R 16/70/16/70. Při míření a následném odmačknutí spouště, tedy s flintou u oka, (neměl jsem s sebou puškohled),se mě roztrhl celý hlavňový svazek trojáku. Levá broková hlaveň odlétla do zoraného pole cca 40m, pravá broková hlaveň narazila po cca 20m do olšových větví a spadla do potoka. Kulová hlaveň z polovinou odtržené kulové komory, zůstala na řemenu, háky svazku zůstaly v baskuly a v ruce mě zůstala pouze roztržená pažba. Některé části trojáku jsem vůbec nenašel. Při výstřelu došlo k enormnímu zvýšení tlaku prachových plynů k následné destrukci trojáku, kdy se střela pouze zařízla do drážek hned za komorou a vytvořila vlastně zátku a celý hlavňový svazek velkým tlakem odlétl z baskule. Oddetonovala mě továrně vyrobená kulová patrona zakoupená v Lověně Kolín s dokladem a stáří 5 let. Naštěstí,nic netušíc jsem to přežil, ale nechtěl bych něco podobného už zažít. Tak asi tak...
9.12.2020 11:52 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Já to měl na mysli tak, že demonstrovat takovou s prominutím pitomost může vést k tomu, že to někdo bude chtít zkusit taky. Je to jako publikovat lezení na sloupy s vysokým napětím nebo jízdu na nárazníku tramvaje. Tady hrozí že ten náboj oddetonuje, explozívní hoření a já nevím co ještě.
6.12.2020 19:17 vložil Jiří Zábran
Pane kolego, bohužel jste to pochopil zcela opačně . Ničím se nechlubím .
24.11.2020 12:24 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Pane kolego opravdu zbytečně riskujete...před tímhle chováním varovat a ne se chlubit a svádět před napodobováním.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.