17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk 2012
Daněk 2012
vloženo: 27.1.2013 22:59
autor: Kamil Horák, ml.

úlovky (svět)

konec loňské sezony
konec loňské sezony
vloženo: 19.3.2014 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

Je trochu vidět
Je trochu vidět
vloženo: 14.1.2020 09:02
autor: Děda z lesa

zbraně

DOBRÁ PRÁCE.
DOBRÁ PRÁCE.
vloženo: 22.12.2012 07:49
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast


''Modelka'' :)
vloženo: 14.9.2012 20:45
autor: Petr Hudeček

myslivecké umění

jeleň
jeleň
vloženo: 31.1.2015 14:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 244119 fotek (2 dnes)
  • 8581 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 9838 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 761450 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12947 komentářů videí (0 dnes)
  • 3365319 hlasování fotek (14 dnes)
  • 57212 hlasování videí (0 dnes)
  • 40006 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Kobylka mokřadní

Conocephalus dorsalis - Štíhlá kobylka o délce těla 13–18 mm. Hlava má kónický tvar. Křídla a krytky jsou zkrácené, dosahují přibližně do poloviny zadečku. Barva těla je zelená; na svrchní straně těla se od temene hlavy přes krytky až po konec zadečku táhne hnědý pruh. Samice jsou obdařeny dlouhým, šavlovitě zahnutým kladélkem.
Možná záměna: Blízce příbuzná kobylka dlouhokřídlá (Conocephalus fuscus) se na první pohled liší dlouhými křídly. Problémy mohou činit makropterní jedinci kobylky mokřadní. Spolehlivé rozlišení je možné podle tvaru kladélka samic (k. mokřadní ho má šavlovitě zahnuté, k. dlouhokřídlá víceméně rovné a delší) a podle konce zadečku samců (štěty k. mokřadní mají vnitřní zub delší nebo stejně dlouhý jako koncovou část, štěty k. dlouhokřídlé mají vnitřní zub kratší
Biologie a ekologie: Vlhkomilný druh typický pro břehové porosty rybníků a vodních toků, rákosiny a mokřadní louky. Je vlhkomilnější než příbuzná kobylka dlouhokřídlá (C. fuscus). Samice kladou protáhlá zahnutá vajíčka do stonků mokřadních trav. Vajíčka přezimují pouze jednou a na jaře se z nich líhnou charakteristické štíhlé nymfy s kónickou hlavou a hnědým pruhem na svrchní straně těla (stejně ale vypadají i nymfy kobylky dlouhokřídlé). Dospělci se objevují od června, nejvíce je jich v srpnu a jednotlivě přežívají až do října. Živí se listy trav i drobným hmyzem. Součástí jejich obranného chování je skrývání se na (z pohledu predátora) odvrácené straně listů či stébel mokřadních trav. Samci se během dne ozývají tichou vysokofrekvenční stridulací, pravidelně střídající rychlou a pomalou fázi.
vložil: Milena Honzírková
vloženo: 2.1.2026 07:19
zobrazeno: 3227x
hodnocení: 1 hlasů



Komentáře:

K této fotce zatím nebyl přidán komentář
Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.