17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Děněk evropský
Děněk evropský
vloženo: 10.12.2016 18:05
autor: Miroslav Novák

úlovky (svět)

lov v PL
lov v PL
vloženo: 19.10.2014 17:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Signálka  :-)
Signálka :-)
vloženo: 27.2.2012 16:38
autor: Vít Hlavica

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

Modelka :)
Modelka :)
vloženo: 9.2.2014 10:59
autor: Vojtěch Bednařík

myslivecké umění

diviak
diviak
vloženo: 21.3.2018 21:04
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243629 fotek (0 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760955 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362726 hlasování fotek (3 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39910 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnec z roku 2008

Tohoto srnce jsem ulovil 16. května roku 2008. Srnec každé ráno vycházel z dubového lesa na pastvu a vždy jsem ho potkal na stejném místě, nemohl jsem se tedy dočkat zahájení lovu srnců. Týden před zahájením se však srnec začal toulat a často jsem ho ani neviděl. Šestnáctého května ještě za tmy jsem již seděl na židličce při okraji dubového lesa a čekal zda se srnec ukáže. Blížila se 7 hodina a já přestával věřit v úspěch, náhle srnec vytáhl na 50 kroků ode mě. Při střelbě z volné ruky a v lovecké horečce jsem měl trochu problém ustálit kříž puškohledu na komoře srnce, který mě již sledoval. Ránu na zadní komoru srnec lehce značil a barva v trávě mě již přivedla k mému srnci, který zhasnul pod trnkovým keřem na okraji lesa. Byl to můj 4. srnec, věk 5 let. Nádherný zážitek.
vložil: Josef Šolc
vloženo: 13.1.2011 21:03
zobrazeno: 5159x
hodnocení: 42 hlasů



Komentáře:

14.1.2011 18:48 vložil petr vesely
LOVU ZDAR! Stejně jako foto i text je povedený.
14.1.2011 09:09 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar, velmi dobrá trofej. Jinak souhlasím s Radimem, taky mám radši "abnormality", když zhodnotím těch pár srnečků co mám, tak největší radost mám ze 4letého špičáka, který má navíc jednu lodyhu ulomenou. Ale samozřejmě zlatý srnec by taky potěšil :-)))
14.1.2011 08:50 vložil Radim Knot
Luboši, pro mě, opakuji pro mě, bavím se o trofeji,je abnormalita daleko uspokojivější než šesterák, jinak souhlasím, že každý srnec je vyjimečný. Když obeznám zlatého srnce v požadovaném věku a podaří se mi ho ulovit, taky budu rád, já jsem rád i s bulkaře. Měj se a Myslivosti a Lovu zdar!
14.1.2011 07:14 vložil Luboš Frank
Lovu zdar! Pěkný příběh, Zajímavá trofej k tomu, ale co si prohlížím srnce jiných kolegů většinou se věk pohybuje okolo 5 let, nepodhodnocujeme některé? Podle přebarvení v té době a jiných znaků které vidím z fotografie bych hádal víc, ale znáte ho lépe, to byla jen ůvaha, bodík samozřejmě +1. Ještě ke kolegovi Radimovi, každý srnec který je lovný je vyjímečný, cíl chovu je kvalitní šesterák a když ulovíte zlatého šesteráka budete z něj vedle ,každý šesterák je jiný a v tom je ta krása srnčí zvěře.
13.1.2011 21:13 vložil František
Souhlasím s Radimem :) Na tyto srnce jsou jistě krásné vzpomínky! Lovu Zdar
13.1.2011 21:11 vložil Radim Knot
Josefe takoví srnci jsou pro mě kvalitní tofej, kde se hrabe pravidelný šesterák!!...Lovu zdar! radim

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.