17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kamarádův...
Kamarádův...
vloženo: 10.1.2014 19:47
autor: Jagdforest

úlovky (svět)

Raritné zlato
Raritné zlato
vloženo: 3.5.2017 08:37
autor: NH

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Sbohem Moravo
Sbohem Moravo
vloženo: 27.4.2016 23:22
autor: Jiří Netík

zbraně

Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
vloženo: 11.2.2020 18:30
autor: Stanislav Satoria

fotopast

trocha adrenalinu
trocha adrenalinu
vloženo: 13.3.2014 16:33
autor: Jaroslav Válek

myslivecké umění

velikonoce
velikonoce
vloženo: 17.4.2012 07:41
autor: Svatoslav Ščudla
Statistika
  • 243715 fotek (12 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363230 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pro Ivana Salajku

Polesí Mor. Nová Ves patřilo do roku 1931 Liechtensteinum. Od roku 1932 patřilo pod státní správu lesů Hodonín.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 2.5.2020 07:52
zobrazeno: 1638x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

3.5.2020 21:04 vložil ivan salajka
Jiří, polesí Těšice bylo zrušeno 22.8.1940 a bylo sloučeno s polesím Moravská Nová Ves. Vedoucím polesí Těšice před zrušením byl Karel Svoboda,dále hajný Michal Valenta a pomocný zřízenec Jan Novák(ten zmizel neznámo kam) nahrazen pomocným zřízencem Josefem Miklíkem- bydlel na Těšické Hrázi,před Hnátkem.
2.5.2020 22:15 vložil ivan salajka
1 Fořtem polesí Moravská Nová Ves byl Rudolf Janaczek, dle jeho zápisků ,které vlastním to byl slušný lesník,přesto byl pravděpodobně odsunut po válce s Brněnskými němci do Německa( měl ženu Elfrídu). -informacei mám nepodloženou,ale pozdravoval z Německa v 60 letech formany ,kteří vozili z lesa dřevo na nádraží do MNVsi.
2.5.2020 22:06 vložil ivan salajka
Na mapě je Rasův remíz i Odtrženec, to vše bylo Habsburků.Ředitelství STÁTNÍ SPRÁVY LESŮ HODONÍN BYLO ,ASI V MÍSTĚ DNEŠNÍHO SÍDLA POLICIE ČR V HODONÍNĚ.
2.5.2020 22:00 vložil ivan salajka
Jiří ,Morybundus už je snad pryč, Zjištuji ,že máš skvosty z místa mého bydliště. Už se musíme sejít a předat si informace o polesí Moravská Nová Ves. Pro pana Wenzla ,les od Mikulčických vykopávek k Hodonínu patřil Habsburkům -označení jejich hraničních kamenů je HG- Panství Hodonín -to získali Marie Terezie a František Lotrinský. Více možno někdy při setkání - třeba máte pro mě taky zajímavé informace jak Jiří. Jiří děkuji 11111
2.5.2020 15:09 vložil Jiří Wenzl
Já jsem se dosud domníval, že polesí M.N.V. patřilo Habsburkům v rámci jejich hodonínského panství, a po vniku ČSR v roce 1918 přešlo pod hodonískou správu státních lesů. Je ale možné, že ho nejprve Lichtenštejnové koupili v rámci politiky nově vzniklé ČSR "pryč s Habsburky!", a do rukou státu přešlo později.
2.5.2020 09:24 vložil Josef Panic
V r.1951 se Těšice staly součástí Mikulčic.
2.5.2020 09:03 vložil Lubomír Prokeš
1****
2.5.2020 08:17 vložil Roman Macho
Úplné poklady. 1*****
2.5.2020 08:07 vložil Jiří Netík
Pod Hodonín patřily i Tvrdonice od roku 1936

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.