17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

První muflon
První muflon
vloženo: 28.8.2012 13:51
autor: Dalibor Hyncica

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
vloženo: 22.7.2015 15:57
autor: Milan Stýblo

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

Rys..
Rys..
vloženo: 5.3.2013 18:58
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761022 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363058 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele

Sele,
Včera ráno jsem se rozhodl přemluvit sám sebe a vyrazit do lesa. Drobně mrholilo, což je dobré počasí na šoulačku – listí tak nešustí. Když se zcela rozednilo, rozhodl jsem se vrátit k autu. A tak jak to bývá, najednou slyším slabé šustění listí. Zastavil jsem a obeznával prostor, odkud jsem zvuk uslyšel. Očekával jsem srnčí, ale k mému překvapení se objevila bachyně se čtyřmi selaty. Neváhám ani vteřinu a svoji 6,5x57 mám v rameni připraven na lov. Tlupa však postupuje po ochozu asi 40 m ode mne. Hledám si místo mezi stromy a potom lehce písknu. Bachyně se zastavila a selata s ní, a konečně mám v kříži jedno ze selat. Neváhám a rychle mačkám spoušť. Ránem se nese ozvěna výstřelu. Zasažené sele padá a zůstává v ohni. Za celé ráno jsem kromě ptáků neviděl žádnou zvěř, a teď během malé chvilky jsem byl v kontaktu se zvěři a lovil, taková je někdy myslivost. Přistupuji k ulovenému seleti, smekám a vzdávám hold, jak velí tradice. Sele po vyvržení vážilo 18 kg. Děkuji patronům za přízeň při lovu. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 21.10.2018 06:48
zobrazeno: 4197x
hodnocení: 34 hlasů



Komentáře:

23.10.2018 20:28 vložil H.J.
Lovu zdar!
23.10.2018 18:12 vložil Josef Zabran
LOVU ZDAR
23.10.2018 18:09 vložil Josef Zabran
LOVU ZDAR
22.10.2018 11:12 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
22.10.2018 07:43 vložil Kamil Plíšek
Pepo "Lovu zdar!"
22.10.2018 06:10 vložil Josef Vršan
Kamarádi a přátelé děkuji za přání.Lovu zdar.
21.10.2018 22:56 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
21.10.2018 19:19 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
21.10.2018 18:57 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar Pepíku.
21.10.2018 17:44 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
21.10.2018 13:43 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
21.10.2018 13:34 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
21.10.2018 10:14 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
21.10.2018 08:37 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!
21.10.2018 08:20 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!
21.10.2018 07:41 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!Každé vylíčení lovu nad fotkou je to správné koření,i když třeba jen v krátkosti,lov je prostě někdy rychlý a náhodný:-)Kdysi na starém webu myslivost.cz byla rubrika, už nevím přesně jak se jmenovala, kde jsme mohli psát dnešní zážitky z přírody i lovu.Z mého pohledu příjemná věc na kterou jsem se těšil.Ne každý má spisovatelské střevo,to ale vůbec neva,hlavně se nebát:-D
21.10.2018 07:07 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.