17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Sezóna 2014/2015
Sezóna 2014/2015
vloženo: 26.3.2015 11:33
autor: Jan Mikula

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Selátka
Selátka
vloženo: 22.3.2019 08:24
autor: Děda z lesa

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 27.2.2018 18:54
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sářin srnec


Sářin srnec,
Včera večer, jsem jako skoro každý večer vyrazil do honitby. Vyrazil jsem brzy již v 18,00 hod. s tím, že pokud bude světlo, a bude, co tak budu fotografovat. Z fotografování nic nebylo, protože mi tam prošla skupina polských houbařů, kteří halekali na celý les. Když už jsem měl zabalené nádobíčko, tak vytáhla laň s kolouchem, ale to již nebylo na fotografování v 20,30 hod. Bylo kolem 21,00 hod. když od sousedu padla rána. Poměrně dost foukalo, a tak jsem se rozhodl ukončit lov. Ještě jsem se nestihl doma ani svléknout, když se mi rozezvučel mobil. Kolega ze sousední honitby potřeboval dosled srnce. To byl on, kdo střílel. Srnec si ho vodil krajem lesa a né a né vytáhnout ven. Když se konečně dostal k ráně, tak bylo dost šero. Srnec se po zásahu nahrbil a zatáhl zpět do lesa. Kolega nemohl najít ani nástřel. Dle mě rána na měkko. Když jsme dorazili na místo, Sára okamžitě zabrala, našli jsme zde jen pár kapek barvy. Sára nás vede do smrkového vzrostlého lesa, kde jsou vidět silné zápory, jak srnec jde z těžká, ale nikde žádná barva. Jak už to bývá, z procházky po jehličí se dostáváme k potoku, kde je to samá buřeň, lísky, střemchy, ostružiny a samozřejmě vše propletené mezi sebou. Po překonání této části se dostáváme mezi stromy a za nimi louka. Jako vždy když se dostávám při dosledu k volnější ploše posvítím dopředu. Tak i včera. Asi 60 metrů před námi vidíme srnce, jak jde velmi z těžká a střeva má vyhřezlá ven. Tak pouštím Sáru na volno, a tá bez problému srnce strhává, a rdousí. Ani se moc nebránil. Po příchodu k srnci odvolávám Sáru a dávám srnci záraz, abych ukončil jeho trápení. Dosled nebyl dlouhý kolem 600 m od nástřelu, nejhorší bylo překonat potok a buřeň kolem něho. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 12.9.2021 06:29
zobrazeno: 4850x
hodnocení: 32 hlasů



Komentáře:

14.9.2021 07:35 vložil Kamil Plíšek
Kolegu vytahat za uši a sebrat mu povolenku (zakázaný způsob lovu)! Pepovi a Sáře lovu zdar k úspěšnému dosledu!
13.9.2021 04:25 vložil Jaroslav Vlosovský
1***
12.9.2021 20:59 vložil Drahoš Hikl
A dík za příběh.
12.9.2021 20:58 vložil Drahoš Hikl
K úspěšnému dosledu Lovu zdar!
12.9.2021 19:15 vložil Bohumír Petříček
1****
12.9.2021 19:00 vložil Josef Balat
1***
12.9.2021 17:05 vložil Lubomír Prokeš
1*****
12.9.2021 16:21 vložil Vlasta Szo"keová
1***
12.9.2021 14:22 vložil Zbyněk Oliva
1***
12.9.2021 10:26 vložil Milan Jirmann
Dobrá práce. LOVU ZDAR!!!
12.9.2021 10:25 vložil Jiří Netík
Sára je "1".
12.9.2021 10:13 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar k úspěšnému dosledu!
12.9.2021 10:05 vložil Jindřiška Padalíková
Konec trápení. 1****
12.9.2021 07:15 vložil Roman Macho
1*****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.