17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ešte iný pohľad...
Ešte iný pohľad...
vloženo: 10.7.2020 11:27
autor: Miloš Bukoven

úlovky (svět)

Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 7.6.2018 12:43
autor: Michal / admin /

trofeje

Neoddělitelné
Neoddělitelné
vloženo: 15.3.2018 08:51
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Ze říje
Ze říje
vloženo: 8.9.2014 21:46
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Nůž - damašek a paroh
Nůž - damašek a paroh
vloženo: 3.8.2016 12:49
autor: Karel Obrtál

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

jeleň
jeleň
vloženo: 31.1.2015 14:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (0 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362797 hlasování fotek (1 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

letos třetí

váha: 12 kg
věk: 1 let

Dnes při velmi vydatné sprše z mraků sedám do auta, abych byl v 20 km vzdáleném revíru ještě před tím, než přestane pršet. Potřebuju pro kamaráda obeznat dobrého srnce a po prudkém dešti by zvěř měla vytahovat z lesa ven. Vcelku jsem překvapen, když v polovině cesty přestává pršet a při dojezdu "na místo" zjišťuji, že zde nepršelo vůbec. Navíc již zdálky vidím, že na "mojí" kazatelně už někdo sedí. Proto otáčím auto a jedu pár km zpět, na strnisko po hrachu, kde už se pěkně zvedá jetelinka z podsevu. Ideální stav....Dosedám na posed a mám před sebou scenérii jak ze ZOO. 9 kusů srnčího, nepočítaně zajíců. Mezi srnčím je jeden starší srnec, kterého mám vyhlídnutého pro kamaráda již delší dobu, jako "záložní plán", pokud nenajdu lepšího, lovného srnce..... Vzadu, tak na 250 metrů vytahují z lesa 2 srnci - špičáci. Jeden silnější s cca 8 cm špicemi a druhý "slabší" s malými špičkami. Je rozhodnuto... Teď jenom počkat, až bude blíže, 250m je fakt moc..... Kolem osmé hodiny jsou srnci cca 50 metrů v jetelině a už nejeví známky toho, že by se přibližovali. V klidu odjistím, natahuju napíček, vydechnu, namířím a mačkám spoušť. Srnec jedním velkým výskokem odskočí a padá k zemi, kde zhasíná........ CZ 555, 7x64 - Geco TM 10,7g, vzdálenost 195m... Srnec I. rok, po vyvržení bez hlavy a bez běhů 12 kg. Mimochodem, jen by mě zajímalo, kolik vážil ten "větší" roček...
vložil: František Havran
vloženo: 14.7.2014 01:30
zobrazeno: 3815x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

15.7.2014 15:00 vložil František Havran
Lovu zdar! Jane, proč bych měřil nepoctivě? To jsem asi nepochopil. Mám novou flintu, na střelnici důkladně "zajetou" a odzkoušenou, takže vím, co si můžu a nemůžu dovolit, aby to byla zodpovědná rána... Se starou flintou a optikou bych si to jistě nedovolil...
15.7.2014 06:20 vložil Martin Sokol
lovu zdar, Franto!!
14.7.2014 23:42 vložil Jan Horáček
Pořádná dálka. Měřil jsi poctivě? Lovu zdar.
14.7.2014 22:25 vložil Plaček Jan
Lovu zdar!
14.7.2014 20:10 vložil Petr Gogolka
Lovu zdar.
14.7.2014 18:54 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
14.7.2014 16:07 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
14.7.2014 12:22 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
14.7.2014 11:31 vložil František Zapalač
Lovu zdar
14.7.2014 11:22 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
14.7.2014 09:29 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
14.7.2014 07:45 vložil Jiri Krampera
Lovu Zdar!
14.7.2014 07:32 vložil Martin Šplíchal
Lovu zdar!!!
14.7.2014 06:01 vložil Josef Vršan
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.