17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

"Pohádková "říje 2013 SK I.
"Pohádková "říje 2013 SK I.
vloženo: 26.10.2013 12:19
autor: Milan Opava

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
vloženo: 9.1.2014 14:07
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

Muflón
Muflón
vloženo: 8.2.2019 17:38
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Ranní Srnec a úspěšní dosled

váha: 17 kg
věk: 6 let

Dnes ráno vyrážím ještě s kamarádem do revíru. Ve 4:30 jsme na místě. Po zhruba 600 m usedáme na kazatelnu i s jezevčíkem Primem. Cekáme než se úplně rozední ,abychom se mohli rozdělit a šoulat. Za chvilku přestanouz létat netopýři kolem kazatelny a vystřídávají je sojky. Potichu probíráme kdo kam půjde a v tom jezevčík začne být nervozní. Je jasné, že během chvilky něco půjde kolem... Netrvá ani 5 minut a na scénu se objevuje srnec, nerovný šesterák. Po přečtení je rozhodnuto - je po říji a bude se lovit. Srnec ale má jiné plány a zatahuje do mlaziny. Lehce písknu a během chvilky je tu opět. Raním tichem se ozývá výstřel a srnec odbíhá vysokou travou směrem k mlazině. Po povinné pauze (a cigeretě) slézáme dolu a jdeme se kouknout na nástřel. Tam nacházíme barvu a dosled začíná... Srnec odběhl travou směrem k mlazině ,ale tam se stočil a šel raději smerem k vysokému. Celý dosled je asi jen 60-70m ale i tak mám obrovskou radost z práce pejska a on samozřejmě také. Probíhají veškeré pocty a gratulace. Je jěšte hodně brzo a den začíná a tak se konečně rozdělujeme a jdeme šoulat. Já jdu s Primem směrem k velkým mlazinám s nadějí ,že bychom tam mohli našoulat nějakého divočáka. Několikrát jsem tám v posledním měsíci se s nima potkal, ale buď to byly jěšte malé selátka a bachyně, nebo již dospělá černá zvěr ,ale lončáka ne. Uběhla asi hodina a pul od ulovení srnce a najednou slyším jak něco praská v mlází. Pomalinku a potichounku jdeme podél mlází stejným směrem jak jde praskání... Vitr je dobrý a ted jen aby čuníci vzdrželi jít stejně jako my ješte 50 metrů ,kde vím, že je přibližovací linka a tam vidím naší šanci. Ještě 40 m, už jen 20, 15, a to už malinko s Primem nadbíham ,abych to stihnul. V pokleku sedím na lince a čekám. Mám před sebou krásný výhled, kde vidím do velké mezeře (8x5m). Na otevřenou plochu vychází nejprve první a pak druhý lončák. Lončáci pokračují dál a mizí opět v mlazině ,ale za chvíly budou na lince. Jak vytahnou na linku tak pokračují v rytí po krajích a to už čekam ,až se natočí na dobrou ránu. Lončák se natáčí a padá rána. Lončák se jen převalí a již odkazuje. Prim po mém boku je vypuštěn a už si cupuje svého divočáka. Foto lončáka je následující:-)
vložil: Jiri Krampera
vloženo: 19.8.2012 16:20
zobrazeno: 3230x
hodnocení: 10 hlasů



Komentáře:

20.8.2012 18:16 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
20.8.2012 06:42 vložil Josef Vršan
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.