17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dar od našich patronů. Děkuji
dar od našich patronů. Děkuji
vloženo: 10.8.2014 13:43
autor: Tomáš Pražák

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Stříbrný
Stříbrný
vloženo: 11.2.2019 17:22
autor: Jeroným Levák

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterového kulobroku,moje práce.
Nové zapažbení lankasterového kulobroku,moje práce.
vloženo: 28.1.2020 15:49
autor: Stanislav Satoria

fotopast

zase kamaráti
zase kamaráti
vloženo: 15.12.2017 15:06
autor: carli

myslivecké umění

Prajem všetkým šťastné a veselé Vianoce
Prajem všetkým šťastné a veselé Vianoce
vloženo: 24.12.2015 11:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243715 fotek (12 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363230 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pro pana Rajse

1.májový průvod lesáků (LZ Břeclav). Vždy pochodovali a zpívali.
vložil: Jindřiška Padalíková
vloženo: 30.11.2018 21:02
zobrazeno: 3284x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

16.12.2018 20:04 vložil Josef Vyskočil
No ono je celkem jedno jestli jste je dělil vy, ale komunisti je tak dělili a to se vším co k tomu patřilo a o tom to bylo můj strýc třeba nemohl mít 30 let kulovnici a někteří měli i tři. Co se kolegiality týče souhlasím nebylo lepší doby u lesů.
13.12.2018 18:30 vložil jiri rajs
Pane Vyskočil,v něčem máte pravdu ,ale ne ve všem.Tenkrát co lesák to určitě myslivec.tenkrát se držela parta.Nedělil jsem lidi na komunisty a nestraníky,dělil jsem je na dobré lidi a špatné.Znal jsem mnoho dobrých komunistů,kteří pomáhali jak mohli a nebylo zas vše tak špatné,jak tvrdí někteří dnes rádoby vyvolených.
9.12.2018 18:10 vložil Josef Vyskočil
Zvláště pro ty kterým režim šlapal na paty.
9.12.2018 18:08 vložil Josef Vyskočil
No že byli hrdi na svou práci a uniformu o tom žádná, ale tyto prvomájové pochody byl fakt vopruz.
7.12.2018 16:07 vložil dakslkopov
Šli rádi.Byli hrdi na svou práci,uniformu.....kamarádi Nádherná fotka a kdo to zažil,vzpomíná s úctou....
4.12.2018 22:01 vložil jiri rajs
Lesák musel umět počítat se vším,když jeden hubertus,tak všichni,dříve táhli všichni za jeden provaz,dnes má každý svůj špagátek.
4.12.2018 19:40 vložil Jiří Netík
Hezké je že má každý přes ruku hubertus. "Není nikdy špatné počasí, ale špatně oblečený lesník!"
4.12.2018 18:13 vložil Jindřiška Padalíková
Pamatuji si, že zpívali Kmochovy pochodové (Andulko Šafářová, Kolíne, Pode mlejnem atd.). :)
4.12.2018 16:28 vložil Jiří Wenzl
Pokud nezpívali Internacionálu, tak bych jim ten zpěv za totáče nevyčítal. I když se někomu do průvodu nechtělo, tak přece nebude zlostně bručet. Takoví nabručení "pantátové" by sympatie ve špalíru mávajících dětí upřímně radujících se, že nemusí do školy, nezískali.
3.12.2018 20:14 vložil jiri rajs
Nedá se říci,že nechtěli,podle toho co zpívali,lesáci drželi partu.
3.12.2018 17:20 vložil Josef Vyskočil
No při vší úctě většina jich určitě nechtěla, ale jaksi taková byla doba, alespoň máte tuto krásnou fotku.
2.12.2018 21:46 vložil Jindřiška Padalíková
Pane Josefe, ano, účast za totáče byla povinná, ale pochodovat a zpívat nemuseli, chtěli. A dělali to jen lesáci.
2.12.2018 19:46 vložil Josef Vyskočil
No jo no škoda jen, že pochodovat a zpívat museli.
30.11.2018 22:23 vložil Jindřiška Padalíková
Ano, tak nějak.
30.11.2018 22:15 vložil jiri rajs
Děkuji Paní Jindřiško!Ze kterého je to roku,odhaduji z 6Otých .
30.11.2018 21:10 vložil Jiří Netík
Hodně jsem jich znal osobně. Žije už jenom 1. zleva-Jaromír Uher (91 let). Vedle něj pochoduje Inčin tatínek -Jindřich Káčerek. 1****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.