17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Dosažení vrcholu myslivosti pod pramenem Moravy
Dosažení vrcholu myslivosti pod pramenem Moravy
vloženo: 13.9.2019 11:50
autor: Jaroslav Klemsa

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Dnešní úspěšné ráno.
Dnešní úspěšné ráno.
vloženo: 25.9.2017 11:00
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 6.4.2016 19:59
autor: Václav Vašíček

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

...
...
vloženo: 6.10.2019 08:36
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Veselú Veľkú noc prajem všetkým
Veselú Veľkú noc prajem všetkým
vloženo: 3.4.2015 21:25
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (0 dnes)
  • 8552 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Hned po dosledu

bodové hodnocení: 170 CIC
váha: 122 kg
věk: 9 let

Za celou jelení říji jsem měl nespočet vycházek, ale nedařilo se mi pořádně k jelenovi dostat. Až 29.9., kdy už jsem opravdu nevěděl kam mám jít, jsem si vzpoměl na loňský zážitek s jelenem nedaleko nad dědinou. Vydal jsem se se tedy tam. Počasí mi však nepřálo a na hřebenu dost fučelo, tak jsem se rozhodl sejít níž a šoulat kousek od hranice se sousední honitbou. Kolem šesté hodiny večerní slyším první zatroubení, sice slabě, ale přece. Jelen troubil v komplexu mlazin. Šoulal jsem tedy opatrně blíž a v pásu tyčoviny mezi sečemi jsem viděl 3 laňe. Bylo slyšet, že jelen se blíží a možná vytáhne ven, proto jsem kleknul na svážnici a čekal jak se situace vyvine. Můj předpoklad byl správný, laňe pomalu vytahovaly na svážnici a za nimi už "můj" jelen. Rozhodnutí bylo rychlé, kulovnici dávám do ramene a v půl sedmé padl výstřel. Jelen značil, se zvednutým předním během přeskočil svážnici a zmizel za hranicí u sousedů. Na nástřelu žádná barva, jen zápory. Jel jsem tedy domů pro kamarády, oznámit dosled hospodáři ze sousední honitby a hlavně pro psa. Můj barvář na nástřelu hned zabral a už jsme šli prudkým svahem dolů. Asi po 30 metrech se objevuje první barva, po shruba 150 metrech ho již značně cítím a usuzuji, že bude blízko. Celková délka stopy byla okolo 250 metrů. Zásah komora, hned za plec a jelen byl prostřelený. Poté myslivecké pocty, pár fotek na místě a už jen "práce". Lovu zdar!
vložil: Ondřej Tomek
vloženo: 1.10.2012 19:23
zobrazeno: 5069x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

6.10.2012 19:28 vložil Petr Poruba
To se nedivím, zřejmě lepší oddíl :-))
5.10.2012 15:42 vložil Ondřej Tomek
Takový jelen se musí dobře zapít! :D Taky mě ještě pár dní bolely játra... :D
5.10.2012 08:51 vložil Petr Poruba
Ještě jednou Lovu Zdar. Na takového jelena se v neděli velice dobře pilo.
2.10.2012 20:38 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
2.10.2012 20:20 vložil Rostislav Kejdana
není ho škoda v devíti letech? Lovu zdar
2.10.2012 11:46 vložil Jiří Počtýnský
Lovu zdar ,pěkný komentář,chvíli jsem tam šoulal s tebou.....:-)
2.10.2012 06:56 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
1.10.2012 21:39 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
1.10.2012 21:17 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar.
1.10.2012 19:26 vložil Jakub Rybár
A bude se vyrábět další podložka...:-) Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.