17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životný kanec
Životný kanec
vloženo: 9.11.2017 20:48
autor: Miroslav Kandráč

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

životní srnec
životní srnec
vloženo: 22.5.2017 19:26
autor: Zuzana wimmerova

zvěř v přírodě

Černá zvěř
Černá zvěř
vloženo: 24.1.2018 06:28
autor: Josef Vršan

zbraně

Trochu jiný tesák
Trochu jiný tesák
vloženo: 28.10.2019 21:35
autor: Karel Obrtál

fotopast

něco staršího
něco staršího
vloženo: 13.8.2014 11:27
autor: Martin Gebrt

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 27.2.2018 18:54
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243658 fotek (7 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362890 hlasování fotek (28 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Včerejší úlovek

Včera se zadařilo.Měsíček měl přes 80%, pěkně za mraky,tak si říkám ideál aby černá s menší obezřetností vytáhla z lesíčka. Takže vyjedu za chalupu a proti mně nad kravíny z pole svítí orající John.Už byl tak v třetině lánu,na kterém je hnojiště,nad ním ještě cesta která pomocí úzkého lánu ozimu odděluje kazatelnu na hraně lesa od oráče. Situaci jsem vyhodnotil jako kladnou,černá na hnůj nepůjde, ani na pole po cukrovce,pokud teda nebude moc bezbojácná.Takže směle pokračuji dál a zasedám na kazatelnu na hraně lesa,kde mám vnadiště s válcem a pár řep.Chvílemi otevírám okno,abych měl zvukový kontakt a ten jsem po 18.00 navázal s černou,která měla přípravy v travině a trnčí.Chvíli na to vyběhnou z ostra na průzkum dvě bachyně, v mžiku zpět,ale stále se drží v krytu.To už mám kulobrok nachystán, v očekávání zážitků dalších.Asi do 15min se mě už rudl předvádí v počtu tři bachyně a šest selat.Nevím jestli byly komplet,protože už se založenou flintou v rameni hledám správný cíl.Jedno ze selat začalo drcat do válce s kukuřičkou,další mu šlo na pomoc,ale jeho záměr překazil výstřel,který neomylně zasahuje cíl.Sele zůstáva v ohni.Chvilku lov rozdýchávám a potom volám ženě,že mám úlovek, ale že jsem nosič zvěře nechal doma.Čekám další chvíli a pak jdu v klidu k úlovku v domění že je vzduch čistý.No nebyl,asi z 10-15m, páč jsem šel tiše jak myška,slyším,že černá zůstala v travině(nechápu chvilku jsme s ženou povídali při otevřeném okně a traktor byl v dáli,takže v tu chvíli klid).Rychle obracím směr, s tím že využiji blížícího se oráče Johna a šupnu zpět do kazatelny.Stačily by mě ze tři minutky.Pro můj úžas jsem to nestihnul,černá se vrátila na vnadiště pomaly mě za zadkem.No co s tím,já v půli žebřu.Slézt jsem nemoh,vnadiště je proti kopci a před ním opět vysoká travina, která by rudl chránila.Takže ještě o něco na horu.Jako si sedám na terásku,ale jen tak napůl.Zadnice seděla,jedna noha též,.ale druhá už musela zůstat na šprusly.V tom adrenalinu jsem svoje mizerná záda vůbec nevnímal.Takže závěr,rudl po opětovném vytáhnutí k válci,rychle jak se dalo očekávat než jsem se různě natvaroval do pár vteřin zatáhl zpět, u válce se chvíli zdrželo jedno ze selat,ale to jsem v tý pozici nestihnul dát do křížku.Správně tak,málem bych porušil po 10letech jednu zásaduPo té tedy konečně došlo na vzdání pocty atd.Následovala cesta zpět pro nosič a moji drahou ženu, abych toho kance naložil(sele-samčiho pohl.).Zatím neváženo,ale odhad asi 28-30kilo.
A jak jinak, než kulobrok Bajkal 308W a Norma VůlkánLovu zdar!
vložil: Drahoš Hikl
vloženo: 12.11.2016 09:17
zobrazeno: 4433x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

16.11.2016 16:32 vložil Drahoš Hikl
Zdar!
15.11.2016 22:39 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
14.11.2016 13:36 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
13.11.2016 07:35 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
12.11.2016 18:03 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
12.11.2016 15:06 vložil Arnošt Bárta
Lovu zdar, Drahosi.
12.11.2016 09:59 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar.
12.11.2016 09:19 vložil František Mlčoch
Ještě jednou Lovu Zdar, Drahoši!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.