17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen 200,6 bodů CIC
Jelen 200,6 bodů CIC
vloženo: 27.1.2013 11:32
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

srnec a srna
srnec a srna
vloženo: 2.1.2014 14:08
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Ze říje
Ze říje
vloženo: 8.9.2014 21:46
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
vloženo: 22.7.2015 15:57
autor: Milan Stýblo

fotopast

Berou
Berou
vloženo: 6.2.2018 16:32
autor: Milan Jirmann

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243648 fotek (11 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362844 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

lanštiak z pšenice

váha: 50 kg

Lanštiaka sa mi podarilo uloviť na pšenici. Na postriežku sme vyrazili v trojici. Starší kolega si sadol na sedačku a ja som s kamarátom išiel o nejakých 150 m ďalej vzdialenú kazateľňu. Na posedy sme zasadli okolo pol deviatej. Hneď ako sme sa usadili sme započuli diviaky ako sa pohybujú v kríkoch pre nami. Po chvíľke sme uvideli ako sa začali popásať tri diviaky pred kolegom. Ten ich však nevidel kvôli vysokej pšenici. Zhruba po nejakých desiatich minútach vyšli tak 100m pred nami ďalšie dva diviaky a tie si to namierili opäť pred kolegu ale opäť kvôli vysokej pšenici ich len počul ale nevidel. S kamarátom ktorý sedel so mnou na posede sme v tichosti debatili a vraveli si , že dáky diviak musí dôjsť aj pred nás. Ako sme si to dopovedali počujem ako sa schuti pred nami pustil diviak do hodovania , čoho dôkazom bolo jeho hlasne mľaskanie. Išli sme si oči vyočiť ale diviaka nie a nie nájsť. Podľa zvukov sme vedeli kde sa približne nachádza ale nevideli sme ho. V duchu si vravím keby zišiel kúsok nižšie kde je obilie nižšie aby som ho uvidel. Diviak ako keby počul a zhruba 30m pred nami sa objavil a pokojne sa posúval smerom nadol hlbšie do lánu pšenice. Počkal som až vošiel do koľaje od traktora a keď som uvidel lopatku potiahol som spúšť. Diviak po rane prudko vyrazil prebehol oblúkom ku posedu a vbehol do kríkov odkiaľ vyšiel. Kde bolo počuť hlasne lámanie konárov a chrapčanie diviaka. Kamarát mi vraví , že je dobre. To sú pľúca. Po chvíľke čakania sme šli pozrieť na nastreľ kde sme našli kopec farby a jasnú krvavú stopu kadiaľ diviak odbiehal aj s kúskami pľúc. Diviaka sme našli cca 100m od nástrelu. Dalo nám to kus prace sa cez kríky dostať ku nemu a ešte väčšiu ho s tade dostať. Váha lanštiaka 50 kg po vyvrhnutí, ulovený 21:45 hod, rana na pľúca. Ďakujem Diane a sv. Hubertovi za pekný poľovnícky zážitok a ostávam s pozdravom LaLZ !!! :D ( Foto urobené hneď po vytiahnuťi diviaka z kríkov )
vložil: Lukáš Janeček
vloženo: 13.7.2013 01:25
zobrazeno: 4470x
hodnocení: 19 hlasů



Komentáře:

23.8.2013 13:13 vložil Václav Cibulka
Lovu Zdar !
15.7.2013 08:10 vložil Martin Křížek
Lovu zdar!!! Pravý bok by mu slušel víc, ale zřejmě ten adrenalin...taky se mi to stalo...:-)
13.7.2013 22:28 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
13.7.2013 22:08 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
13.7.2013 20:35 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
13.7.2013 18:28 vložil petr husman
Lovu zdar
13.7.2013 09:45 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
13.7.2013 09:13 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
13.7.2013 08:31 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar.
13.7.2013 07:06 vložil jiří marek
Lovu zdar!
13.7.2013 06:27 vložil Josef Vršan
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.