17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Podhorský král. č. 3.   17.10.2019
Podhorský král. č. 3. 17.10.2019
vloženo: 21.10.2020 07:50
autor: Ivo Lajčok

úlovky (svět)

Ruja 2020
Ruja 2020
vloženo: 2.10.2020 06:25
autor: NH

trofeje

Hotová trofej
Hotová trofej
vloženo: 2.8.2020 10:56
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760981 komentářů fotek (10 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362831 hlasování fotek (35 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Můj první v životě

váha: 45 kg

Sobotní naháňka v krásné honitbě s panoramatem hradu Perštejn v zádech, první na sněhu. Sešli jsme se zase v kamarádském složení psovodů a místních honců, již to značilo příjemné prožitý den.
Nečekala jsem ovšem, že bude pro mne až tolik zlomový. V druhé leči, kde psi hned od začátku nachází a ženou prasata všemi směry a my můžeme po chvilce slyšet první rány toho dne, pomalu pokračujeme ve vzorné řadě jednou houštinou za druhou.
Najednou my v pravé dolní části slyšíme: "Prasata doprava, prasata dolů..."
Já i přes svou vyhlášenou opatrnost (kdy jsem si vysloužila přezdívku ochránce prasat) zkouším v dané situaci najít ideální polohu, abych mohla případně střílet, odjistím svou Bajkalku a čekám (v duchu si ještě říkám, že je hodně honců se zbraní nade mnou a tak ke mně ani nic nedojde..)
Najednou vidím jak se přímo metr před kolegou nade mnou prožene prase „tak akorát“, které to zalomí doprava mezi nás s kolegou a vzápětí zase doprava a po mé otočce v kleku na jedné noze mi dává jednu z nejlepších příležitostí, jakou jsem zatím v leči mohla mít... Jakmile jsem si jista, že jsem v bezpečném prostoru střelby s ohledem na své kolegy a kamarády, zalícím a střílím… k mému údivu vidím, jak prase udělá přemet vpřed, ještě se pokusí postavit, ale vzápětí padá a odkazuje. Rána díky poloze prasete a mé poloze při výstřelu šla zespodu, prošla přes srdce a poranila i přední běh.
DĚKUJI SV.HUBERTOVI A DIANĚ, ŽE PŘI MĚ STÁLI A SVÝM JEZEVČÍM HOLČIČKÁM, KTERÉ OPĚT ODVEDLY LUXUSNÍ PRÁCI!

PS: foto je až z výřadu, v leči není čas na bezdůvodné zdržování;-)
vložil: Kateřina Čudková
vloženo: 3.12.2018 12:13
zobrazeno: 7198x
hodnocení: 41 hlasů



Komentáře:

10.12.2018 21:16 vložil Jan Horáček
Lovu zdar. Pěkně popsaný lov a díky za doplňující údaje.
6.12.2018 16:39 vložil Lubomír Černý
Kateřino,pěkný popis,přeji Lovu zdar k prvnímu.Nevím proč se neodvážíte nás nazvat kolegy.Máme stejného, krásného koníčka a my muži, si svých kolegyň"ve zbrani"považujeme.Tak se toho příště nebojte,vážená kolegyně)).
4.12.2018 20:01 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar.
4.12.2018 19:49 vložil David Sedláček
První je první. Taky jsem to před pár týdny zažil. Lovu Zdar! Hezky popsáno
4.12.2018 19:42 vložil Miroslav Novák
Lovu zdar! Paráda!
4.12.2018 09:21 vložil Kateřina Čudková
Všem děkuji - Lovu Zdar. (ale kolegové si ještě dlouho neodvážím říci:-) Ještě dodám údaje, které v mém popisu chybí: stříleno bylo brokovou dvojkou Baikal IŽ-43 E-1C, ráže 20/76, nábojem Slug special 20x67,5 od firmy Sellier & Bellot.
4.12.2018 09:16 vložil Lubomír Stejskal
Lovu zdar!
4.12.2018 06:02 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
3.12.2018 23:14 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar k prvnímu!
3.12.2018 22:33 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
3.12.2018 20:31 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!!!
3.12.2018 20:31 vložil Martin Surý
Lovu Zdar a pejskům Zdar ...Honitbu Perštejn znám.Chvíli jsem tam lovil.než přišlo výběrové řízení..a o honitbu jsme přišli.
3.12.2018 19:54 vložil jiri rajs
1******
3.12.2018 18:56 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
3.12.2018 18:29 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar !!
3.12.2018 17:41 vložil Jiří Netík
Kateřino Ty jsi víno.... (to zpívám kolegyni Kateřině). Lovu zdar!!!!!!!
3.12.2018 17:11 vložil Lubomír Žemlička
LOVU ZDAR Moc pěkně jste to popsala.
3.12.2018 16:46 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
3.12.2018 15:40 vložil radek lovas
Kači-Lovu zdar!!!
3.12.2018 14:35 vložil Blanka Klatovská
LOVU ZDAR.
3.12.2018 12:46 vložil Václav Texl
Lovu zdar!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.