17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
vloženo: 1.10.2019 20:31
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

Trofej jelena z úlovků
Trofej jelena z úlovků
vloženo: 24.11.2016 13:52
autor: Ondřej Tomek

zvěř v přírodě

Už by měl shodit
Už by měl shodit
vloženo: 11.3.2015 07:42
autor: Děda z lesa

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

Na újedi 3
Na újedi 3
vloženo: 26.10.2017 19:13
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Z mojí dílničky
Z mojí dílničky
vloženo: 27.1.2018 15:17
autor: Milan Kučera
Statistika
  • 242852 fotek (28 dnes)
  • 8465 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9737 inzerátů (5 dnes)
  • 289 diskuzí (0 dnes)
  • 760155 komentářů fotek (33 dnes)
  • 12989 komentářů videí (0 dnes)
  • 3365391 hlasování fotek (155 dnes)
  • 57293 hlasování videí (1 dnes)
  • 39680 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 21 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Zelené Hrušky aneb Historky z polí, lesů, luk a strání

Vážení přátelé, ano.
Na každého působí přibývající léta jinak. Ta prapodivná cifra, kterou mi právě připíchli na záda, společně s vytrácející se pamětí, mě pomalu donutili k určitému bilancování. Vrhám se tak znovu po třech letech do něčeho, před čím mně všechny učitelky češtiny zapřisáhle varovaly. Nepořídily však se mnou tehdy, a takhle starý strom už žádná síla světa neohne. Vždyť je to taky hrušeň, která spíš praskne, než cokoliv jiného.
Abych to nenatahoval a vás víc nenapínal, chci tímto pozdravit všechny své příznivce a známé, ideálně v zelených kamizolách (dámy můžou být ale klidně i bez) a nabídnout vám svůj nejnovější literární počin ...
* Zelené Hrušky aneb Historky z polí, lesů, luk a strání *
Jedná se o knížku loveckých povídek, které mi Diana nadělila během posledních tří let. Nejde o čtení biblického rozsahu, či ke spaní, jen o necelou kopu kratších příběhů. Kvůli genderové vyváženosti jsem tentokrát oslovil i svoji ženu Soňu. Ta nabídku přijala a svými vzpomínkami okořenila mé jednostranně Y-lonové vnímání světa, za což má můj velký dík. Ale aby bylo jasno: Pořád ještě zdaleka nejde o „Padesát odstínů zelené!“
Celá knížka je dnešní době trendy zvenku barevná, uvnitř však plně černobílá, se 152 stranami v pase. Povídky doplňuje více jak 40 kreseb tužkou a nejsou už tak jednostranně zrzavé, jako můj první pokus. Přibylo v nich zvěře černé i srnčí. Pravdou ale je, že kolem lišek se jich motá stále nejvíc. Bodejť by taky ne. Zrzky jsou srdeční záležitost a poměřováním se s jejich pověstnou chytrostí, jsem dost postižen. Bádat nad tím, jak ze sebe neudělat „Špejlíka,“ mě totiž náramně baví.
Obsah je nalepen a vtesán do formátu A5 na kvalitním papíře a neseženete ho určitě v žádných nakladatelstvích, knihovnách či obchodech: „Nikde to nechtějí, neb nevědí, co činí!“
Kdo máte tedy o knížku zájem, můžete si ji objednat na emailu: 4.hrusky@seznam.cz a následně pak vyzvednout v České Třebové (možnost podepsaného věnování), nebo nechat poslat formou „pytlovaného zajíce.“ Omezený náklad a čtení nepřející doba, vás připraví o 150 ti korunovou minci. Pokud stále trpíte koruno-virovou fobií, mohu vám ji doručit také přes Zásilkovnu. S květnovým zdražením a obálkou, si tak ale připočtěte dalších 80 Kč. U těchto objednávek uveďte adresu pobočky Zásilkovny, svůj telefon a email (oboje vyžaduje přepravce). Ve zpětném potvrzení vám pak zašlu číslo účtu a zaplacené zásilky jednou týdně odešlu. Po minulé zkušenosti, kdy se mi pár výtisků vrátilo zpět nevyzvednutých, odešlu knížku jen po platbě předem, nikoli na dobírku. Poprosím však o trpělivost. Vzhledem k zaměstnání, věku a nervům, tam prostě nemůžu stát denně. Objednávky vyřídím dle pořadí a doufám, že ke spokojenosti všech, až do úplného vyčerpání :-)
Pro ty, co to bez úhony dočetli až sem (ostatní, nechť si nákup knihy ještě dobře rozmyslí):
Přeji vám, ať se příběhy líbí, baví a dobře čtou, a pokud vás třeba i v něčem inspirují, budu šťastný jako blecha. Šlo by o nejlepší dárek k mým kulatinám, navzdory tomu, že jsem chtěl původně kulovnici.
Všem se zelenou duší přeji: Myslivosti a dobré četbě zdar!
vložil: Petr Hruška
vloženo: 21.4.2022 22:26
zobrazeno: 2344x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

4.5.2022 08:16 vložil Marek Hrůza
Omlouvám se email. marikhr@seznam.cz, mob.724249035 díky už se těším
1.5.2022 17:52 vložil Jiří Cikryt
Super. Vše nejlepší ke kulatinám hodně loveckých zážitků ať z toho taky něco máme a máme co číst!
30.4.2022 15:18 vložil Karel B. Venzara
Ať má krátkou cestu ke čtenářům a ať se líbí !!
29.4.2022 22:02 vložil František Mlčoch
Petře gratuluji, ať se čtenářům líbí!
29.4.2022 09:13 vložil Petr Hruška
Díky všem za podporu. Marku nezlobte se, ale je třeba objednat tak, jak je uvedeno v článku. Potřebuji Vše číslo telefonu a email a vy pak číslo mého účtu, a hlavně se v těch objednávkách musím vyznat. Dík za pochopení.
28.4.2022 11:37 vložil Marek Hrůza
Dobrý den, měl bych zájem o Vaši knížku a prosím zaslat na adresu zásilkovny Březinova 28 588 65 Nová Říše, děkuji s pozdravem Hrůza
24.4.2022 17:59 vložil Radek Dlouhý
Super, už se těším.
22.4.2022 07:52 vložil Jindřiška Padalíková
Beru, už se těším na dobré čtení Hrušků. 1*****
22.4.2022 07:28 vložil Vlastimil Brynda
1***
22.4.2022 06:46 vložil Roman Macho
1*****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.