17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen z 13. ledna Křivoklát
Jelen z 13. ledna Křivoklát
vloženo: 22.2.2017 11:00
autor: Radim Pátek

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 23.1.2014 05:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

...
...
vloženo: 23.1.2012 15:53
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

**
**
vloženo: 2.7.2016 09:18
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243709 fotek (6 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363199 hlasování fotek (20 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Liška

Liška,
Včera mne po poledni vytáhlo sluníčko z domova. V minulých dnech jsem obeznal srnu, napadající na levý přední běh. Má ho nějak vytočený dopředu, takže na něho ani nedošlapuje a koleno jednu velkou kouli. Povolení na asanační odlov je vyřízeno, takže jsem si vzal svoji 6,5x57 a vyrazil do honitby. Předpokládal jsem, že sluníčko vytáhne také zvěř po dvou dnech mrholení a deště. Místo jsem měl vytypované, takže jsem předpokládal, že se usadím za starší vývrat, odkud je dobrý přehled o prostoru kde srnčí vytahuje na louku. Vzal jsem si také své fotonádobíčko. Po našoulání k vývratu jsem si usadil fotoaparát na stativ s tím, že udělám pár fotek a potom srnu ulovím. Srně totiž děla společnost ještě jedna srna se srnčetem a mladý srnec. Takže spojím dvě věci dohromady. Po delším čekání, kdy už jsem myslel, že vyjdu úplně naprázdno jsem uviděl moji skupinu srnčího, ale o jednu mez níže na dolní louce. Takže ani fotit ani lovit. Jen tak se kochám a obeznávám srnce, má už nasazeno a je patrné rozšíření, asi přední výsada. Bude dobrý už vzhledem k dobré kondici. V tom periferně zaznamenávám pohyb v místech, kde jsem očekával srnčí. Opatrně se vytáčím s dalekohledem u očí a obeznávám lišku. Dalekohled mi padá na prsa a rychle zaostřuji na lišku. Cvak, cvak dělám dva snímky na louce mezi pásy sněhu. Liška se zastavuje a jistí, asi zaslechla zvuk závěrky. Po chvíli se uklidňuje a míří dál do louky. Je to kolem 50 m když se opět zastavuje a zkouší myškovat. To už ale mám v rukou svoji 6,5x57,opirám se o stativ a ustaluji kříž na komoru, jen se trochu ještě vytoč, ať je to na jistou mysliveckou ránu. Chvíle napětí, liška dělá zase pár kroků, až konečně stojí pěkně bokem. Nádech a lehce hladím spoušť. Liška po zásahu padá, ani neodkazuje. Jsem si jistý ránou, ale přesto automaticky přebíjím a jistím situaci. Další rána není potřebná. Sbalil jsem si své nádobíčko a po chvíli přistupuji k ulovené lišce. Smekám a vzdávám hold, jak velí tradice. Děkuji patronům za projevenou přízeň při lovu. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 27.1.2016 05:41
zobrazeno: 5728x
hodnocení: 49 hlasů



Komentáře:

29.1.2016 20:52 vložil Milan Flora
Pepi, Lovu zdar!
28.1.2016 21:57 vložil Radek Dlouhý
Lovu zdar!
28.1.2016 05:33 vložil Josef Vršan
Kamarádi a přátele děkuji za přáni.Lovu zdar.
27.1.2016 22:04 vložil aleš panchártek
Lovu zdar!
27.1.2016 20:33 vložil Milan Ječný
Pepo,lovu zdar.
27.1.2016 20:18 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
27.1.2016 20:09 vložil Radek Vojtišek ml.
Lovu Zdar..
27.1.2016 19:36 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Pepo!
27.1.2016 19:22 vložil Jakub Rybár
Pořádek dělá přátele. Lovu zdar!
27.1.2016 19:10 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
27.1.2016 19:02 vložil Blanka Klatovská
LOVU ZDAR.
27.1.2016 18:31 vložil Miroslav Kučera
Lovu zdar!
27.1.2016 16:38 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
27.1.2016 15:41 vložil Jiří Krevňák
Lovu zdar!
27.1.2016 12:26 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
27.1.2016 12:18 vložil Jiří Veselý
Lovu zdar.
27.1.2016 09:43 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
27.1.2016 09:33 vložil Zed
Aha, úřední šiml zařehtal....
27.1.2016 09:20 vložil Martin Řeha
Lovu zdar Pepo! P.S. o povolení na tu srnu ale nic nevím!?
27.1.2016 09:09 vložil ing.Karel Rait
Omlouvám se,vypadlo mi písmeno "a"!
27.1.2016 09:08 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdr!! Holt kdo umí tak umí!
27.1.2016 09:07 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!!
27.1.2016 08:25 vložil Martin Šplíchal
Pane Josefe lovu zdar!!!
27.1.2016 08:21 vložil Petra Štěpánková
Lovu zdar.
27.1.2016 08:12 vložil Pavel Hamšík
Lovu zdar!!!
27.1.2016 08:12 vložil Pavel Hamšík
Lovu zdar!!!
27.1.2016 08:09 vložil Petr Hruška
Lovu zdar!
27.1.2016 07:34 vložil Hanso
Lovu zdar, super příběh...
27.1.2016 07:27 vložil Kamil Plíšek
Pepo "Lovu zdar!"
27.1.2016 07:03 vložil micinka
Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.