17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec z hrabiny
Srnec z hrabiny
vloženo: 26.5.2020 14:26
autor: Maroš Bédi

úlovky (svět)

Sibírsky los - Rusko
Sibírsky los - Rusko
vloženo: 14.2.2017 14:36
autor: mirojevo

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Splněný sen
Splněný sen
vloženo: 1.11.2012 13:56
autor: Martin Chmela

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

Jestřáb na sametu
Jestřáb na sametu
vloženo: 16.2.2017 14:42
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243645 fotek (8 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760983 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362833 hlasování fotek (37 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39913 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

jubilejní 40. liška na čekané

Starý lišák byl uloven včera ve 21:40 na čekané na pastvině mezi kravami na 50 metrů. Musel jsem asi tři minuty čekat než se hne lišák nebo kráva za ním aby se kulka neodrazila a neměl bych úlovky dva :-). Chtěl bych se zeptat někoho, kdo už bělil lebku z lišky, jestli jsou tam nějaké fígle nebo jestli je hodně náchylná na rozvaření. Hlavu už mám staženou a chtěl bych si to zkusit. Díky za odpověď.
308 win, náboj Geco, po komorové ráně zůstal v ohni
vložil: Filip Pětivlas
vloženo: 2.7.2011 10:30
zobrazeno: 4228x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

3.7.2011 15:11 vložil Fergus
Lovu Zdar,,
3.7.2011 14:09 vložil Miroslav Komárek
Ke 40. lišce lovu! Když si lebku hodíš do vody a budeš ji poctivě měnit(aby voda nezasmrádla) po 3 týdny tak ti stačí 20minut varu. Zdar.
3.7.2011 13:38 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar.Pěkně zbarvenej lišák.
3.7.2011 11:32 vložil Stanislav Mokrý
Pardon, rozleptá!!
3.7.2011 10:44 vložil Stanislav Mokrý
Lovu zdar. Jinak poradím jednoduchý, levný, vyzkoušený fígl na preparaci (převzato z Loveckého fóra). Ve vodě vymáčenou lebku nahrubo ořezat a vařit ve vodě, do které se přidá 1-2 lžíce ŽABKY (koupí se v drogerii) tak, aby se voda jen převalovala. Žabka lozleptá vazivo. Poté až je uvařeno, opláchnout, již jen lehce dočistit a buď půl hod. ještě vařit ve vodě s 0,5 deci peroxidu (hrnec musí být čistý!!)nebo jen potírat (nechat zasáknout-nenechat hned zaschnout).
3.7.2011 08:55 vložil Filip Pětivlas
A s tím malým panákem kysličníku ses nesplet???
3.7.2011 07:09 vložil Bc. Filip Pohanka
Filip: jj přepsal jsem se 2l vody,připravíš si tím lázeň a lišku v tom necháš ležet,liška se mi nechce potírat tak to dělám takto.
3.7.2011 03:17 vložil Filip Pětivlas
Lovcův dík. Filipe nespletl jsi se náhodou? 25 ml na 3 l vody se mi zdá sakra málo.. I když nevím, co to dělá ve vodě, já to normálně potírám..
2.7.2011 22:25 vložil Hubert Libor
Pro p. Pohanku , A jakou dostanu koncentraci ? Děkuji .
2.7.2011 20:50 vložil Roman Erban
gratuluji,lovu zdar,přeji mnoho dalších uspěchu v lovu škodné
2.7.2011 18:45 vložil Libor Zadražil
Lovu zdar!
2.7.2011 14:30 vložil Bc. Filip Pohanka
Lovu Zdar Filďas,už mám za sebou nějaké to vaření lišek a normálne jak srnca,po obrání masa,dám do horké vody s jarem aby se hlava odmastila a potom si pripravím 3l vody a do teho naliju 25ml H2O2 35% a lišku dám na 2 dny do teho.Hlavní je aby lebka byla stále měkká,peroxid jí potom dokonale prostoupí a bude nakonec jako sníh.
2.7.2011 13:57 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar. Filipe fígle žádné nejsou, je to stejné jako u srnce. Během vaření si zkus říznout a uvidíš, kdyžtak obereš co půjde a ještě dovaříš.
2.7.2011 11:02 vložil Ivan Procházka
Úctyhodné číslo ,LOVU ZDAR,.
2.7.2011 10:32 vložil Petr Volš
Lebky lišek jsou na tom stejně, jako lebky srnců. Stará liška = starý srnec = 1,5h vařit, bez rizika rozvaření. LOVU ZDAR ;-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.