17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanček.
Kanček.
vloženo: 12.6.2012 18:17
autor: Pavel Orovčík

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Neoddělitelné
Neoddělitelné
vloženo: 15.3.2018 08:51
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:29
autor: Daniela Badayová

zbraně

puška mého přítele
puška mého přítele
vloženo: 26.2.2014 22:19
autor: Jan Koller

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

Lovecký portrét
Lovecký portrét
vloženo: 1.2.2012 10:08
autor: Carpin
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363207 hlasování fotek (28 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Duch

Včera večer jsem šel sednout do hráze na obeznaného paličkáře ještě v lýčí, věděl jsem, že vychází okolo 20,00 z houštinky naproti přes louku, 19,10 dosedám na židličku v hrázi, zvednu hlavu a paličkář přede mnou, něco se mu nezdálo a zatáhl zpět, 20,45 paličkář znovu vyšel, už jsem se chystal na ránu, ale ze spodu louky vyběhl tento špičák a paličkáře zahnal, po chvíli nahánění zůstal špičák asi 30 m přede mnou, tak jsem ho zkusil vyfotit, cvaknutí mladého zvědavce zaujalo aby se šel podívat, co, že to v hrází sedí za blba, došel tak na 10 m, z toho je to foto z ruky, čas expozice 1,6 s, už bylo hodně šero, v tu chvíli foukl vánek k němu, zabékal a rozběhl se přes louku, strhl s sebou i toho paličkáře, který se kousek před houštinkou zastavil, foťák na zem, flinta na pírštok, rána na komoru, srnec naznačil a odskočil do houštinky, po chvíli vezmu flintu, baterku a jdu tam, hledám a srnec nikde, věděl jsem, že tam musí být, vrátil jsem se k autu, zajel pro mladou naději, 15-ti měsíčního křepeláka. Udělal z nadšení 2 kolečka slídění po louce, potom znizel v houštince, slyším lámání a po chvíli baf, baf, vrrr, baf, baf, jdu po hlase, už mi šel na proti, vrtěl prutem a hlásil, cca po 30 m jsem došli k zhaslému srnci schovanému v hustém křoví. Foto je asi nepovedené, ale nějak mě zaujalo (vypadá jako duch), ale hlavně ten zážitek z myslivosti a lovecké kynologie (křepelákův první dosled srnce na ostro), nezapomenutelné okamžiky.
vložil: Dušan Malínek
vloženo: 26.7.2012 12:48
zobrazeno: 1859x
hodnocení: 9 hlasů



Komentáře:

31.7.2012 11:03 vložil Dušan Malínek
ISO 3200, mám zrcadlovku zhruba měsíc, tek se učím a zkouším různé věci, tato nepovedená věc mě zaujala a ten večer, který jsem popsal výše byl super.
27.7.2012 20:54 vložil Skrofa
S dlouhou expozicí se dají dělat věci.
27.7.2012 13:21 vložil František
To už je velký čas no :) a jaké jste měl ISO?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.