17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Raritný srnček
Raritný srnček
vloženo: 29.5.2016 17:27
autor: Igor Málik

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Belgičanka s vyhazováky
Belgičanka s vyhazováky
vloženo: 10.7.2017 21:30
autor: Jiří Netík

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243661 fotek (10 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (7 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362916 hlasování fotek (54 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Vlevo se táhla železná opona

***
vložil: Děda z lesa
vloženo: 14.6.2015 06:14
zobrazeno: 2508x
hodnocení: 28 hlasů



Komentáře:

16.6.2015 07:20 vložil Petra Štěpánková
1***
15.6.2015 08:57 vložil Děda z lesa
Standa Dub - je tak, u odbočky na Pleš. U Zvonu je krásně ze všech stran.
15.6.2015 08:24 vložil Svatopluk Vystavěl
Od nás s roty za pěkného počasí byli vidět i vrcholky alp, také jsem rád dalekohledem pozoroval tuto scenérii. Ale muselo být opravdu pěkně a nesměl být ani opar, jinak nebylo vidět nic. Jo, jo, měl jsem pěknou vojnu, alespoň v tomto to nemělo chybu. Dnes se ani pomalu nesmím pochlubit, že jsem sloužil na čáře u pohraniční stráže. Protože jsem se setkal již s tím že jsem byl brán jako ten který bránil ne svoji zem ale lidem ve svobodném pohybu do zahraničí. Jinak máte pravdu vtom, že to s odstupem času bude čím dál víc lidí vnímat jako plus že jsme tu měli nějaké „ dráty“. Jednou jsem se ptal Rakušánků jak to vnímají? a budete se divit, spíše kladně. Také bylo pohraničí čistější než je bezpochyby teď, neboť nikdo nesměl v hraničním pásmu dělat nepořádek. A za drátama už to vůbec nehrozilo, alespoň ne ze strany našich lidí. Občané sousedního státu byli ale pěkná čuňata, odpadky házeli k nám do lesa. Jinak ale byla za drátama příroda skoro až panenská. Dalo se napít ze studánky beztoho, abyste museli přemýšlet, co vám tím hrozí. Společnost vám občas dělal třeba i rys, který se znenadání objevil z Rakouské strany, kde byla kousek od hranic i obora. Jednou jsem ho dokonce v mlze viděl s blízka, jak u nás pytlačil a táhnul si srnu přes dráty do Rakouska. Na rotě s toho byl poprask, hned mi dozorčí signálního přístroje volal, kde se zrovna pohybujeme. Ať ten úsek prověříme, že tam mají přinejmenším celí Polský zájezd navěšený na drátech. Takové vzpomínky vám v hlavě zůstanou celí život a to ticho. Jinak bych ty průseky obnovoval obzvláště po dél frekventovaných lesních ces s obou stran. To aby nedocházelo ke střetům dopravních prostředků se zvěří. Také jsem to zažil, kdy nám párkrát za vojnu profrčela prasata nebo i srnčí před uazem (autem). Omlouvám se za tento dlouhý příspěvek, nechal jsem se ve vzpomínkách unést tam, kde mi bylo tak dobře.
14.6.2015 21:24 vložil Stanislav Dub
Cesta mezi Velkým Zvonem a Pleší? Na obzoru Přimda???
14.6.2015 20:24 vložil Vlasta Szokeová
1*
14.6.2015 19:10 vložil Jiří Lengyel,starší
A byl Svatý klid.......
14.6.2015 08:01 vložil Milan Janovský
Chtělo by to ji obnovit aby k nám neemigrovala ta "černá"

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.