17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Slovensko 2014
Slovensko 2014
vloženo: 13.1.2015 10:49
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Lišák při měsíčku
Lišák při měsíčku
vloženo: 26.2.2013 00:30
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 13.9.2016 15:14
autor: Martin Kronus

zvěř v přírodě

ukecaný šéf
ukecaný šéf
vloženo: 6.10.2017 19:25
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Stephen Grants Patent ,2
Stephen Grants Patent ,2
vloženo: 9.5.2013 21:29
autor: František Mlčoch

fotopast

Ta se povedla....
Ta se povedla....
vloženo: 12.1.2016 00:28
autor: Luděk Kubánek

myslivecké umění

malba na bříze
malba na bříze
vloženo: 4.1.2018 12:22
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lišče z dnešního večera

Dnes jsem se na otočku vrátil z chalupy a při průjezdu revírem jsem viděl kombajny v řepce. Pak přišla solidní desetiminutová přeháňka a zemědělci to k mojí radosti a jejich velké zlosti zabalili. Nechali tak 5% z celého pole to jest dva ouzké proužky. Když jsem parkoval auto, klučina z posledního odjíždějícího kombajnu asi věděl o co jde a křiknul na mě, že hned v poledne při začátku sečení vyběhly dvě lišky a odebraly se směr sousední obilí. Čímž mě solidně otrávil, protože po té lišce s liščetem s kamarádem paseme už kolik čekaných a nic (viz Lišky - statistika). Nicméně jsem se uvelebil na rohu lesa sousedícího se strništěm a spíš pokukoval, jestli mi nad hlavu nesedne nějaký hřivnáč. Výjimečně jsem provětral dvojku, příští dny bych neměl možnost běhat kolem případného uloveného srnce a když už se ti holubi smí... Holoubci mě bohužel obletovali z velké dálky, ale zato jsem po dvaceti minutách zaznamenal rychlý pohyb na kraji bližšího pruhu nedosečené řepky. Liška! a měla o mě asi přehled, protože tři metry od krytu prudce změnila směr a metla tryskem pryč ode mě. Nezaváhal jsem, mírně předsadil a na vzdálenost nějakých 30-35m zmáčknul spoušť. Liška se po ráně převalila a následně zmizela ve štrůdlu už posečené řepky. Během pár sekund dobíhám na nástřel a čekám, kterým směrem se dá dál. To už ale není třeba, odkazuje hned z druhé strany řádku. Mám velikou, velikou radost, konečně mi to vyšlo - čekat u nedosečeného pole a dočkat se úlovku. Lištička je letošní lišče, fenka solidní velikosti, to z minulého týdne bylo podstatně slabší. A mám to akorát, protože přichází další mrak a už cestou domů lije jak z konve.
Belgie 16/16/70, SaB 4mm vega.
Diano, díky!
vložil: Ivo Ondráček
vloženo: 4.8.2011 21:06
zobrazeno: 2737x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

5.8.2011 16:57 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar Ivo, já na ně zatím nemám štěstí, od té doby, co jsem jedno večer chybila a dvě mi ráno odešly bez rány mi je už Diana radši neposílá :-)
4.8.2011 23:01 vložil Aleš j.
Lovu zdar. Táta včera taky střílel lišku. Ani se mi jí sem nechce dát, škoda, že jí nestřílel brokovnicí. Bohužel ráže 7x64 udělala paseku.
4.8.2011 22:27 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
4.8.2011 21:35 vložil René Hlaváč
Dobrý lov i příběh.Lovu Zdar!
4.8.2011 21:26 vložil Petr Staněk
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.