17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2018 Lubica SR
Říje 2018 Lubica SR
vloženo: 24.9.2018 22:17
autor: ggg

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

moje tvorba
moje tvorba
vloženo: 9.4.2013 12:53
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

Oboustranné překvapení
Oboustranné překvapení
vloženo: 13.5.2018 06:12
autor: Josef Vršan

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

Berou
Berou
vloženo: 6.2.2018 16:32
autor: Milan Jirmann

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243705 fotek (11 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363186 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pokračování ranního příběhu.

Omlouvám se,že je mezi fotkama taková mezera,ale jak naschvál stále někdo chodí a něco pozřebuje.
Po vyvržení a ošetření,loňčáka zatahuji na kraj do remízku s tím,že se jedu ještě někam podívat a při zpátační cestě prase odvezu.Asi v 6 hodin přijíždím,nakládám lončáka na držák,odnáším vývrh,ať mají krkavci co dělat a najednou koukám,přez louku přetahuje kulhavé sele samotné bez bachyně.Prohlížím ho dalekohledem a zjišťuji,že zasebou táhne levý zadní běh.Na nic nečekám,sice je to přez sto metrů,ale sele zůstává v ohni.Prasata přechází přez silnici z řepky do pšence,tak jesli došlo ke střetu s autem,nevím.Žaludek mělo prázdný,tak jeho dny by byly brzo sečteny.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 5.7.2012 11:06
zobrazeno: 3791x
hodnocení: 33 hlasů



Komentáře:

6.7.2012 16:59 vložil Jan Horáček
Záleží na tom, z jakých zdrojů kdo čerpá. Je pravda, že různé zdroje se v jednotlivostech liší. Někdy se jedná i o chyby. Ty lze najít i v reprezentativní publikaci 1000 let české myslivosti. Tentokrát jsem čerpal z časopisu Naše řeč, který vydává Ústav pro jazyk český. Autorem článku Z čeké mluvy myslivecké je Ing. Dr. Karel Šiman.
6.7.2012 14:32 vložil Zemánek Michal
Bachor májí turovití.Když už chci poučit,tak správně.Takže jednoznačně trávník!
6.7.2012 10:22 vložil Jan Horáček
Dobrý lov. Lovu zdar! P.S.: Žaludku prasete divokého se myslivecky říká bachor. Příležitostně taky mrkni do Pravidel českého pravopisu.
6.7.2012 07:06 vložil Josef Vršan
Lovu zdar Milane - správny asanační odlov a ukončení trápení zvěře.
6.7.2012 05:01 vložil Jaroslav Vlosovský
Takže selátko. Lovu zdar. Dobrý skutek Milane.
5.7.2012 19:54 vložil Michael Brož
Ať se daří, Lovu zdar!
5.7.2012 16:50 vložil Jiří Pospíšil
Lovu zdar Milane.
5.7.2012 16:32 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
5.7.2012 16:24 vložil Jaroslav Novotný
Pěkně je brousíš,LOVU ZDAR!!!!!
5.7.2012 12:34 vložil Holický Jan
Lovci LOVU ZDAR!!
5.7.2012 11:39 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!!!Když se daří,tak se daří!
5.7.2012 11:20 vložil Daniel Kral
No nevypadá moc dobře.Je vidět,že jako hospodář jdete u vás příkladem.Lovu zdar !!!
5.7.2012 11:13 vložil Miloš Nejezchleb
Lovu zdar, správné jednání.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.