17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

otcův srnec
otcův srnec
vloženo: 13.3.2013 15:03
autor: Zdeněk Žák

úlovky (svět)

Splněný sen.
Splněný sen.
vloženo: 14.9.2015 08:36
autor: Martin Vaculík

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 15.12.2015 05:52
autor: Josef Vršan

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

Ta se povedla....
Ta se povedla....
vloženo: 12.1.2016 00:28
autor: Luděk Kubánek

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 9.1.2012 16:00
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (0 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362797 hlasování fotek (1 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Tak tuhle zimu asi poslední

Přesto že včera po celý den padal sníh, do večera se na oračkách kde jsem měl obeznáno stejně neudržel, jako já se nemohl udržet doma a se snahou využít toto poslední pocukrování, jsem vyrazil alespoň na zatravněné pole, kde ještě přeci jen bylo trochu bílo. Minulý týden jsem tu podvakráte viděl ihned zvečera vytahovat od objezdové tratě doprostřed velikého zvlněného pole lišku, kde náruživě myškovala. Problémem byl nedostatek jakéhokoliv krytu, proto jsem se rozhodl lovit ze země za pomoci stoličky, trojnožky, a nového tentokráte konečně zeleného 3D lístkového ohozu. Sedl jsem si ke stožáru na mírném kopečku zhruba uprostřed pole a než jsem se uvelebil, liška byla venku. Samozřejmě si vybrala kout vzdálený cca 250 m, kam už myškovačka ani turbomyškovačka při nejlepší snaze proti větru nedosáhla, a tak když začala vzdálenost prodlužovat až k rýze vedoucí na sousední pole, zkusil jsem zaječí vřeštidlo (Dan Thompson PC2-mimochodem výborná věc, krásnej zvuk bez jakékoliv námahy, stačí jen foukat a modulovat rukou-takže pro mě jak dělaný). Asi po 20-ti vteřinové sérii jsem vřeštidlo vrátil do kapsy a při pohledu zpět do puškohledu s hrůzou zjistil, že je při 12-ti násobném zvětšení zcela vyplněn rychle se blížící liščí siluetou. To jsem opravdu nečekal a tak jsem rychle stačil jen napnout napínáček, odjistit a dvakráte ze sebe vydat hej…hej než třeskla rána a srazila lišku 20 m ode mne k zemi. Automaticky přebíjím, a jelikož vidím, že odkazující liška i po 10 sekundách znovu zvedá hlavu, druhou ranou ukončuji dnešní rychlý a úspěšný lov. Na nástřelu pak vzdávám poctu mladšímu a těžšímu lišákovi v plné kondici, avšak už se značně odřeným kožichem. Byl to můj první úspěšný lov ze země za pomoci vřeštidla a potvrzuje se, že jsou lišky v tomto období po kaňkování značně vyhládlé a velmi vnímavé na vábení kořisti.... jelikož lišky lovím jen do konce února a pak až zase v létě, mohu opravdu jen litovat krátké bílé zimy a doufat, že to letos drobná moc neodnese. Ulovena CZ 527 FS ráže 222.rem. dvěma poloplášťovými střelami RWS 3,24g Tak Lovu zdar.
vložil: Petr Hruška
vloženo: 19.2.2016 23:58
zobrazeno: 4634x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

25.2.2016 09:15 vložil Erika Doležalová
Štefan - vtipný komentář :-) Kdybych měla chodit na lov lišek jen když je sníh, sedím už +- tři roky doma :-)))
22.2.2016 23:14 vložil Jan Horáček
Čtivý popis lovu. Zapomněl jsem dodat. :-)
22.2.2016 23:13 vložil Jan Horáček
Dobrý lov. Lovu zdar.
21.2.2016 16:27 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
20.2.2016 21:32 vložil Radek Dlouhý
Lovu zdar!
20.2.2016 16:29 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
20.2.2016 12:31 vložil Štefan
Erika není to v tom že snehu není je to vtom že na lišáka treba íst aj bez snehu.
20.2.2016 12:26 vložil pepa
Lovu zdar.
20.2.2016 10:34 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar! U nás bez sněhu téměř celou zimu, kaňkování skoro nula (jen jednou jsem slyšela skolit lišáka, jinak ticho). Dnes ráno dospělá fena, ale na jistou ránu daleko. Tak ještě zítra, příští víkend a pak až na strništích :-)
20.2.2016 06:31 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
20.2.2016 05:47 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar.
20.2.2016 00:44 vložil Martin Vojtěch
Lovu zdar! Take mam obeznano, ale bez snehu je to spatne. Zkusim to pristi tyden z vecera, ale lisky lovim presne jako vy - tedy pouze do konce unora a pak az od cervna-cervence. At se Vam dari!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.