17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
vloženo: 1.10.2019 20:31
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Kudu
Kudu
vloženo: 21.6.2016 08:21
autor: Josef Langmajer

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Raději nerušit
Raději nerušit
vloženo: 13.4.2015 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 20.1.2016 08:25
autor: jirka krbeček

fotopast

něco staršího
něco staršího
vloženo: 13.8.2014 11:27
autor: Martin Gebrt

myslivecké umění

jeleň...
jeleň...
vloženo: 8.1.2013 16:03
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele

Sele,
Ve středu podvečer mne to opět táhlo k Šumnému potoku, za Jánský vrch, kde jsem ulovil svého mladého lišáka. Zemědělci již mají jetelinu sbalenou do balíku, a mohl bych tam narazit opět na lišku. Auto jsem nechal za střelnici a pomalu šoulal směrem k poli plnému balíku sena. Musel jsem však projít ještě asi 100 m širokým pásem vzrostlé trávy. Je to pozemek jiného majitele, který pozemek neudržuje. Byl jsem asi 50 m od tohoto prostoru, když od potoka vytáhla liška. Šoulal jsem se pomalu, a tak jsem ihned zůstal stát a udělal krok k mladému jasanu. Vítr jsem měl dobrý, avšak liška začala jistit směrem k přerostlé víc než metr vysoké trávě. Očekával jsem druhou lišku. Opřený o jasan, zbraň již připravenou, ale liška stálá otočena směrem ode mne, takže jsem nemohl lovit, takto na zvěř nikdy nevystřelím. Asi jsme však byli překvapení oba, já i liška. Z vysoké trávy vytahuje sele, za ním druhé a další celkem tři selata a hned za nimi bachyně. Priorita lovu byla jednoznačná. Jen jsem si potáhl na jedno sele, které stálo pěkně bokem, a lehce hladím spoušť. Slyším jasné „žuch“, jak kule dopadla na sele. Celá rodinná tlupa se zamotala a jen slyším rámus a lámání dole u potoka až nastal klid. Přistupuji na nástřel, kde mne uklidňuje stříkanec barvy. Sele nebude daleko. Pod hranou meze 3 m od nástřelu ve vysoké trávě leželo již zhaslé. Smekám a vzdávám hold, jak velí tradice. Sele po vyvržení vážilo 19 kg. Děkuji patronům za projevenou přízeň při lovu. Lovu zdar.

vložil: Josef Vršan
vloženo: 9.9.2016 06:22
zobrazeno: 4876x
hodnocení: 45 hlasů



Komentáře:

21.9.2016 20:20 vložil Milan Flora
Pepi,Lovu Zdar!
15.9.2016 15:38 vložil ladislavkohousek
Pepo,lovu zdar.
12.9.2016 13:32 vložil Limberský Jiří
Lovu zdar!!!
12.9.2016 09:56 vložil H.J.
Lovu zdar!
11.9.2016 00:07 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
10.9.2016 13:30 vložil Pavel Brzak
Přeji Lovu zdar
10.9.2016 11:01 vložil Blanka Klatovská
LOVU ZDAR.
10.9.2016 06:22 vložil Josef Vršan
Přátele a kamarádi, lovil jsem svoji 6,5x57, jen jsem to neuvedl. Samozřejmě děkuji za přáni. Lovu Zdar.
10.9.2016 01:06 vložil Karel Kolář
Pepo, lovu zdar! Pěkné a jistě i jedlé selátko:-)
9.9.2016 23:05 vložil Milan Ječný
Pepo,lovu zdar.
9.9.2016 21:14 vložil Jan Novák
Lovu zdar!
9.9.2016 20:49 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
9.9.2016 20:31 vložil Vilém Slavík
Lovu zdar.
9.9.2016 18:44 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
9.9.2016 18:38 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
9.9.2016 16:19 vložil Jiří Netík
Josefe lovu zdar!!!! V minulosti (před 30 lety)když jsem si také sele chtěl koupit, tak jsem kolegovi řekl, aby na boletu napsal: "Sele pozdě vržené, ranou silně znehodnocené!" 1*****
9.9.2016 16:07 vložil jiří marek
Lovu zdar!
9.9.2016 16:06 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar.
9.9.2016 15:29 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!
9.9.2016 14:51 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!!
9.9.2016 14:14 vložil Ladislav Novák
Pepo. lovu zdar, opět jsem byl s vámi na lovu !
9.9.2016 13:52 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar.
9.9.2016 13:18 vložil Jiří Veselý
lovu zdar
9.9.2016 13:10 vložil Jaroslav Vlosovský
Pepíku, lovu zdar.
9.9.2016 12:44 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!!! 1****
9.9.2016 12:27 vložil Žaloudek Josef
Lovu zdar,hezky napsané,jen se mi z vašich příběhů vytratila ta šest a půlka ?? Máte jinou zbraň,nebo to tam jen nepíšete?? :)
9.9.2016 11:15 vložil Jaroslav Klemsa
Lovu zdar
9.9.2016 11:06 vložil Martin Šplíchal
Lovu zdar!
9.9.2016 11:01 vložil Zed
Lovu Zdar !!!
9.9.2016 09:53 vložil Miroslav Franěk
Pepo- Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.