17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:47
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

Sibiř
Sibiř
vloženo: 1.9.2017 20:46
autor: František Strnad

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:48
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

Pro radost
Pro radost
vloženo: 20.1.2019 12:28
autor: jan koštoval

fotopast

rys
rys
vloženo: 8.11.2016 18:15
autor: Radek Kordač

myslivecké umění

Diviak...
Diviak...
vloženo: 9.3.2013 22:26
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363068 hlasování fotek (25 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Vydařená raní čekaná

Liška byla ulovena na strništi ve 4.25hod.na vzdálenost cca 35m,zůstala v ohni.Uloveno kulovnicí CZ555,r.7*64,náboj Winchester power point 10,5g.Lovu dík.
vložil: Petr Dostál
vloženo: 25.7.2014 09:05
zobrazeno: 3149x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

28.7.2014 00:38 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
26.7.2014 23:43 vložil Jan Horáček
Dobré, až na ten "lovu dík". Vkládám text Karla Koláře od jiné fotky: Krátký citát z knihy Česká mluva myslivecká od Ing. Dr Karla Šimana z roku 1946. " Na myslivecký pozdrav LOVU ZDAR nebo na lesnický LESU ZDAR! neb LESU A LOVU ZDAR! odpověď zní vždy jen ZDAR! neb LOVU ZDAR! (nikoliv Lovčí nebo Lovcův dík a pod). Docent Kovařík, blahé paměti, v knize Myslivecké zvyky a tradice na které se podílel s Dr Vachem píše: " Na lovu a na honech se myslivci zdraví LOVU ZDAR! Odpověď pak zní prostě ZDAR, nebo LOVU ZDAR. Odpověď Lovčí dík a nebo Lovcův dík není správná, neboť pozdrav opětuje rovný rovnému a nemusí za něj děkovat. Potud citáty. Jsem absolventem písecké lesnické Alma mater a proto vím, že v jižních Čechách a na Šumavě se Lovcův dík používá. Je to překlad německého "Weidmannsdank!" Nemusíme přece otrocky papouškovat německé výrazy. Proč se nedržet krásných českých tradic. :-)) Za mě lovu zdar!
26.7.2014 05:59 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
25.7.2014 21:44 vložil Karel Kolář
Lovu zdar! Jsem ve dvou honitbách a můžu říci, že tolik lišek jsme v tomto čase ještě naloveno neměli. V jedné (cca 1600Ha) 24 ks a v druhé (cca 800 ha) 21 ks ke dnešnímu dni. Ještě pořád jich vidím při cestách revírem dost a to jsem v obou revírech denně jako lesník.
25.7.2014 14:18 vložil Laďa Novotný
Tak to je přesně řečeno pane Ječný. Naprostý souhlas
25.7.2014 14:09 vložil Michal Klouda
Lovu Zdar
25.7.2014 13:26 vložil Milan Ječný
Lovu zdar,liščat je letos více jak srnčat.
25.7.2014 09:57 vložil Petr Dostál
Ano je letos hodně lišek.u nás máme od května ulovených 19lišek a stále jsou vidět
25.7.2014 09:26 vložil Laďa Novotný
Lovu zdar. Jak jste spokojený s těmi winchestry ?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.