17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vzpomínka 2009
Vzpomínka 2009
vloženo: 16.10.2012 18:53
autor: Zdeněk Hudeček

úlovky (svět)

Kanadský los - Britská Kolumbie
Kanadský los - Britská Kolumbie
vloženo: 26.1.2016 13:20
autor: Radek

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
vloženo: 23.6.2017 08:45
autor: Igor Filo

fotopast

Kongres
Kongres
vloženo: 12.1.2014 11:45
autor: Ladislav Michek

myslivecké umění

"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
vloženo: 4.10.2012 22:15
autor: Ivo Ondráček
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363215 hlasování fotek (36 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Když jsme pod vodou, tak jsme nad vodou! 3

Jeden z hrúdů, které jsem vytvořil
vložil: Jiří Netík
vloženo: 15.10.2020 19:26
zobrazeno: 1311x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

17.10.2020 10:06 vložil Lubomír Prokeš
1*****
16.10.2020 15:14 vložil Vlasta Szo"keová
1***
16.10.2020 01:27 vložil Jiří Wenzl
Loučení s lesnickou kariérou na Soutoku nemohlo být typičtější. Povodně byly (a v míře omezené regulacemi řek dosud jsou) místním fenoménem, bez kterých by luh neexistoval. Je zajímavé, že současná velká voda v řece Moravě dle vodočtu u Strážnice kulminovala prakticky na stejném průtoku (753 m3/sec), jako tomu bylo při červnové povodni v roce 2010, poslední svého druhu před dlouhou epizodou sucha, již luh přežil v relatívním zdraví díky umělému povodňování. A pak, že lesníci lesu škodí, prý řežou si pod sebou větev, na které tak rádi sedí...Jsou ale i lidé uznalí (čti zde: https://hodoninsky.denik.cz/ctenar-reporter/moravskou-amazonii-mame-dnes-diky-lesnikum-20201014.html )
15.10.2020 23:28 vložil Jaroslav Vlosovský
1***
15.10.2020 21:38 vložil Jiří Netík
Tento hrúd je mimo oboru, u soutoku Kyjovky s Dyjí. Byl zde naftový vrt. Při jeho likvidaci jsem požádal, aby vyklučené pařezy překryli zeminou. Široko daleko zde žádné vyvyšené místo není.
15.10.2020 21:31 vložil Jiří Netík
Drahoši, ten hrúd. Polesí Soutok je rovina, na 14 km je převýšení 5 m. U nás na mapě není jediná vrstevnice. Hrúdy vznikly přirozeně nebo uměle. přirozené jsou písečné lavice, které vznikly činností řek a ten největší je stejného původu, jako váté písky u Strážnice. Pedologové říkají, že před milionem let tornádo nasálo písek na Sahaře a u nás to spadlo. Umělé zakládali už Liechtensteinové, proto, že potřebovali vytvořit útočiště pro zvěř v době povodní. Na přirozených byl sázen suchomilný dub cer, který pravidelně rodí. Zvěř zde nacházela útočiště před vodou, ale i krmivovou základnu. Já jsem jich za mého fořtování vytvořil 6.hlavně v místech, de mají velký význam. Někdy to nebylo jednoduché. Tak jsem vymyslel tůň pro čolky a z vyhrnuté zeminy vznikl hrúd. Cha...cha...
15.10.2020 20:34 vložil Drahoš Hikl
1***A co je to ta hrúda:-))
15.10.2020 20:06 vložil Jindřiška Padalíková
Záslužné, Jirko. Hrúdy a hráze - záchrana pro zvěř. 1****
15.10.2020 19:54 vložil Josef Panic
Voda budiž požehnána!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.