17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj jelen z letošní říje
Můj jelen z letošní říje
vloženo: 25.9.2019 11:19
autor: Michal Klouda

úlovky (svět)

Lovu zdar!
Lovu zdar!
vloženo: 20.9.2019 06:14
autor: NH

trofeje

Úhyn při souboji
Úhyn při souboji
vloženo: 25.1.2020 09:35
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Malá potvůrka
Malá potvůrka
vloženo: 2.5.2020 08:36
autor: Děda z lesa

zbraně

Zásobník na zápalky
Zásobník na zápalky
vloženo: 19.10.2020 18:56
autor: Jiří Netík

fotopast

Nahoře je to nejlepší.
Nahoře je to nejlepší.
vloženo: 7.3.2012 04:48
autor: Josef Vršan

myslivecké umění

Diviak...
Diviak...
vloženo: 9.3.2013 22:26
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760966 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362774 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Umělé povodňování

Mnoho povyku pro nic. 60 m3/s je málo. Kolik chybí, aby tekla Podkovou voda.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 6.3.2019 21:55
zobrazeno: 2053x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

7.3.2019 17:03 vložil Marek Ladislav
Takže zase mnoho slibů a prd, bude sucho.
7.3.2019 00:32 vložil Jiří Wenzl
Situace je taková, že si na dolní nádrži VDNM, která má plochu 1600 ha, nechali z jarního tání sněhu nadržet 35 cm vysokou hladinu vody nad stálou kótu zdržená, a tu slibují obětovat ve prospěch lužního lesa. Pokud dobře počítám, tak na 1600 ha ploše 35 cm výšky to dělá 5,6 mil. m3. Pokud opravdu plánují obětovat 9 mil.m3, pak by museli upustit stejnou výšku vody i ze střední nádrže, která s dolní nádrží může fungovat i jako spojitá nádrž (stejná nadm.výška vody při zvednutí klapek střední nádrže). Střední nádrž má plochu cca 1000 ha (možná méně kvůli ostrovům), tedy odtud mohou upustit dalších 3,5 mil.m3. Dohromady by to těch 9 mil. m3 mohlo být. Nezbývá, než ulomit na Soutoku vrbový klacek, zapíchnout ho do dolní nádrže a ověřit si jestli těch 35 cm do pátku opravdu ubude. Pokud nikoli, tak bych tím klackem hned vzal hrázného přes záda, později i ředitele PM. Kdyby volal policii, tak bych vysvětlil, že takto u nás slavíme velikonoce. Nevím, kdo jim pro letošek poradil tu novou povodňovací taktiku - obávám se ale, že to bylo bez znalosti situace na Soutoku.
6.3.2019 22:56 vložil Jiří Netík
Nevím jestli pustí 9 mil. m3. Ja jsem z e-mailu co mně poslal dispečer NM, že mají v nádržích nadrženo 9 mil. m3. Voda teče jen nápustným objektem Pohansko. Do Podkovi a do Brány se nedostala ani kapka.
6.3.2019 22:36 vložil Jiří Wenzl
Povodí Moravy letos zvolilo jinou taktiku,než předloni - obětují z VDNM stejný objem vody (9 mil.m3), ale s o třetinu menším průtokem (60 namísto 90 m3/sec) v Dyji a po delší dobu (4 namísto 2 dnů). Prý jsou zvědvaví, kolik vody takto do luhu nateče. Předloni to byl cca 1 mil.m3, obávám se, že za stávající absence jezu na Pohansku to bude letos méně. Přitom kvůli lonskému extrémnímu suchu je deficit vody v lužní půdě vyšší. Hrozí, že kvůli prohlubujícímu se suchu na tom budou lužní lesy stejně jako ty smrkové.
6.3.2019 22:25 vložil Jiří Netík
Nebude, nezvýší odtok z VDNM
6.3.2019 22:10 vložil Jindřiška Padalíková
Snad do pátku bude víc !? :(

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.