17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lov u kamaráda
Lov u kamaráda
vloženo: 28.11.2017 17:26
autor: Petr Kohout

úlovky (svět)

neptun
neptun
vloženo: 17.2.2012 09:41
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Trofej jelena
Trofej jelena
vloženo: 1.4.2016 11:56
autor: Radek

zvěř v přírodě

Při lovu
Při lovu
vloženo: 5.3.2017 16:50
autor: Václav Vašíček

zbraně

 Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
vloženo: 9.5.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Řezba do parohu (proces)

Než vznikne hotový výrobek, je to "dlouhá" cesta. Nejprve musí být nápad a poté realizace a návrhy na papír, jak by to asi ve finále vypadalo. Mnohdy je to těžší, než samotná řezba nebo rytina. Pak nezbývá nic jiného, než se pustit do díla a doufat, že to dopadne dobře. Na fotce je rozpracovaná řezba grizzlyho, orla a aljašské divočiny v losí šici, která bude vykládaná perletí. Druhá řezba je losí býk z mamutoviny na destičce opět z mamutoviny. Podtavec je z buvolího rohu. Toto dílo se už blíží do finále!! :)
vložil: Petr Chloupek
vloženo: 27.3.2012 11:17
zobrazeno: 3713x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

28.3.2012 12:47 vložil Petr Chloupek
Zdravím Vás Vašku, moc děkuji za Vaše slova, vážím si toho. Máte pravdu, je to "dlouhá" cesta, než se člověk nějak vypracuje a dostane to do ruky. Pořád je se co učit, zdokonalovat techniku tvorby, zkoušet nové materiály, atd. Moc mě to baví!! Pro Ondru Bělku: Napsal jsi to móóc pěkně!! Také já jsem měl období, kdy se nedařilo a chtěl jsem to zabalit, ale i to k umělecké činnosti patří. Hlavně to nevzdávat a jít dopředu!! Je to pak super pocit, když se dílo povede!! :)
27.3.2012 21:54 vložil Mgr. Ondřej Bělka
Krásný proces.. 1*:) pan Kubín má pravdu. Jsou to vůbec nádherné a smysluplné chvíle, když se něco uměl.tvoří a když se to navíc daří, jak by člověk chtěl.. Je to opojení..kdo nezažil nepochopí.. Mnoho lidí bohužel vzdává boj s "uměním", tvorbou na počátku. Skloubením krás naší myslivosti, potažmo celé přírody a její trpělivé "přetavení" do nějaké umělecké či řemeslně umělecké činnosti, to jsou přenádherné chvíle štěstí v životě lidským..:)
27.3.2012 15:51 vložil Václav Kubín
Už dlouho jsem tu nic nepsal, protože se mi nechce stále opakovat to samé. Ale za poslední čas jste Petře neuvěřitelně poskočil dopředu. Já si Vaše práce stahuji a dělal jsem dobře protože jich bylo hodně smazáno a když vidím začátek a teď je to obrovský pokrok. Vždy se těším jak Vaše práce dopadne. Přeji hodně úspěchu.
27.3.2012 11:27 vložil Petr Chloupek
Windy, špice bude na podstavci z parohu. :)
27.3.2012 11:24 vložil Karel B. Venzara
Petře, to bude paráda...Jak bude ajustovaná ta špice( jen jako volně položená)..??
27.3.2012 11:23 vložil Petr Chloupek
Oprava z popisu: podstavec

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.