17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

"Čtyřleťák"
"Čtyřleťák"
vloženo: 18.9.2017 20:37
autor: Pavel Veverka

úlovky (svět)

sibiř
sibiř
vloženo: 29.9.2015 21:28
autor: František Strnad

trofeje

ÚLOVKY SEZONY 2017
ÚLOVKY SEZONY 2017
vloženo: 15.1.2018 11:19
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 13.4.2016 07:57
autor: Děda z lesa

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
vloženo: 9.1.2014 14:07
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243677 fotek (10 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761015 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362998 hlasování fotek (28 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Tak jsem se ho konečně dočkal...


Ale řeknu vám, dlouho jsem přemýšlel, jestli zmáčknu, hodně dlouho. Ono taky u nás letos správně obeznat srnce je boj. Po tom, co jsem dvakrát mířil na srnce 4/4+ a dvakrát se z toho vyklubali neuvěřitelně silní mlaďoši, moje "obeznávací sebevědomí" utrpělo nehezký šrám... Tenhle ale naštěstí splňoval všechny prvky přiměřené svému věku. Mohutná hlava, silný krk, povislé břicho, paroží vidíte sami...a hlavně nejančil po louce a nehonil motýli že, to taky leccos napoví...:)
Protože byl daleko za rozumný dostřel, zkusil jsem, co jsem vyčetl z chytrých knih-přeladil Nordika a dvakrát slabě písknul srnče. A srnec nezklamal. Chvíli jistil a pak se s takovým ledabylým zájmem začal kolem meze pomalu "propásat" směrem ke mě. A protože světla ubývalo a já pochopitelně nechtěl dělat dosled s baterkou, jakmile se zastavil na rozumnou vzdálenost naširoko, pořádně jsem namířil a pohladil napínáček. Srnec překvapivě vůbec neznačil, pouze se rozběhl do louky. Než se zlomil, překonal dobrých 150 metrů, možná i víc. Dal jsem mu povinných 15 minut a šel pro něj. Stále mě znepokojovalo, že má i po takové době zvednutou hlavu, proto jsem měl trojnožku i flintu v pohotovosti. (Tak napůl jsem podle toho čekal ránu naměkko - velice podobně značení jsem jednou viděl ještě jako adept. Kulka se v těle stočila a vyšla naměkko. K údivu mému i lovcovu se pak srnčí zvedlo a odběhlo. Nakonec byl třeba ohař a hodinový dosled). Proto jsem nechtěl nechat nic náhodě. Až na místě jsem zjistil proč ta zvednutá hlava-při pádu se srnec zabodhnul parožím do trávy a i na poměrně blízkou vzdálenost to vypadalo, že v leže jistí. Potom už jen poslední hryz, úlomek a vše další potřebné. Mám z něj velikou radost, konečně jsem se dočkal čistého a nefalšovaného "šavláka"! Lovu zdar!
Ps.: 5,6x52R, SaB, cca 150m, vstřel 2cm za plec.
vložil: Ivo Ondráček
vloženo: 15.6.2012 13:06
zobrazeno: 3764x
hodnocení: 47 hlasů



Komentáře:

17.6.2012 13:51 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
17.6.2012 13:03 vložil Martin Till
Lovu Zdar!!1*
17.6.2012 10:58 vložil Tomáš Fuchs
Dobrá dvojka, Lovu zdar!
17.6.2012 10:48 vložil Ivo Ondráček
Lovu zdar! Ještě na doplnění, věk podle zubů odhadnutý na čtyři roky...
17.6.2012 07:01 vložil Josef Vršan
LOvu zdar
16.6.2012 23:23 vložil Petr Kříž
Dobrý srnec... Ještě jednou přeji upřímné lovu zdar!
16.6.2012 12:20 vložil Jiri Krampera
Lovu Zdar!
16.6.2012 10:42 vložil Ivan Procházka
,LOVU ZDAR,
15.6.2012 20:12 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
15.6.2012 18:35 vložil Jarda-"Bárt"
Lovu zdar!
15.6.2012 16:48 vložil Milan Kalenský
Lovu zdar!
15.6.2012 15:24 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar, dobrý srnec,pěkně popsáno.
15.6.2012 15:23 vložil Miloš Nejezchleb
Lovu zdar
15.6.2012 15:15 vložil Staniol
Velmi pěkně, popisně i poučně napsaný komntář... Lovu zdar!
15.6.2012 14:01 vložil Jan Kitzberger
Lovu zdar!
15.6.2012 13:57 vložil Jan Bachratý
Lovu Zdar k šavlákovi.Pěkně popsaný prúběh lovu.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.