17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec z Bíle Vody
Srnec z Bíle Vody
vloženo: 8.2.2014 17:05
autor: Martin Žák

úlovky (svět)

Ruja 2020
Ruja 2020
vloženo: 2.10.2020 06:25
autor: NH

trofeje

jeleň
jeleň
vloženo: 3.10.2014 15:31
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Kus
Kus
vloženo: 12.5.2019 09:14
autor: Děda z lesa

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

Z mojí dílničky
Z mojí dílničky
vloženo: 27.1.2018 15:17
autor: Milan Kučera
Statistika
  • 243715 fotek (12 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363230 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srbsko

Moje první křepelky
vložil: Václav Hlaváček
vloženo: 29.8.2021 19:02
zobrazeno: 8415x
hodnocení: 7 hlasů



Komentáře:

1.9.2021 20:08 vložil Michal Conkar
Pán Hlaváček, prepáčte , ale v zápale diskusie som zabudol na to najpodstatnejšie. LOVU ZDAR!
1.9.2021 20:05 vložil Michal Conkar
Ja mám znalosti, že v Srbsku sa na začiatku sezóny lovia prepelice tam vyhniezdené, ale na konci sezóny už sa lovia aj prepelice migrujúce na zimoviská. Tých je ale podľa miestnych poľovníkov menej ako domácej populácie. Takže ak naše prepelice tiahnu na zimoviská cez Srbsko, sú tam lovené. Ako to funguje pri jarnom ťahu zo zimovísk naspäť k nám neviem, ale na jar asi nikde prepelice nelovia.
31.8.2021 21:46 vložil Jiří Cikryt
Neumím posoudit, zda křepelky lovené v Srbsku, jsou ty naše na tahu, ale letos o srnčí říji jsem prokazatelně při večerní čekané slyšel minimálně 5 křepelčích kohoutků. Občas je psi zvednou při slídění. Nemyslím si,že jejich stav je tak kritický. Mám k tomu i jiný postřeh. Kamarád mi tvrdil, že už léta neslyšel na jaře skřivana. Popošli jsme za ves a já mu ukázal 3 skřivánčí samečky v toku, co se jim hrdélka mohla roztrhat. Lidi jen nadávají, ale ztratili pokoru a schopnost se zastavit a vůbec tyto (běžné) věci vnímat.
31.8.2021 19:19 vložil Michal Conkar
Prepelíc u nás síce nie je veľa, ale počuť ich všade, len treba dobre počúvať. Je potrebné tiež sa zamyslieť nad príčinou, prečo u nás stavy prepelíc otrasne poklesli a v Srbsku sú stále hojné. Očakávať, že srbské prepelice priletia do našej oblasti, je neskutočne naivné.
31.8.2021 19:12 vložil Michal Conkar
Použiť výraz "vraždiť" v súvislosti s lovom prepelíc je primitívna úbohosť.
31.8.2021 19:10 vložil Michal Conkar
V Srbsku je napriek sústavnému lovu toľko prepelíc, že ochrancovia sa môžu z toho posrať.
31.8.2021 13:02 vložil Zbyněk Dvořák
Trošku horká hlava ne?
31.8.2021 08:56 vložil Zdeněk Auerswald
Celá Evropa hájí křepelky, jen Srbsko a Řecko né, tak proč tam nejet vraždit,doma slyšet křepelku je už vzácnost, lovci styďte se.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.