17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj  první Srnec
Můj první Srnec
vloženo: 18.7.2018 00:39
autor: Oldřich Eidelpes

úlovky (svět)

Barevná Kanada
Barevná Kanada
vloženo: 23.2.2015 08:08
autor: Děda z lesa

trofeje

Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
vloženo: 17.10.2014 10:51
autor: Pavel Číp

zvěř v přírodě

Oboustranné překvapení
Oboustranné překvapení
vloženo: 13.5.2018 06:12
autor: Josef Vršan

zbraně

Něco ze sbírky.
Něco ze sbírky.
vloženo: 14.3.2017 10:50
autor: Ivan Nožička

fotopast

a je to tu !
a je to tu !
vloženo: 23.9.2016 13:15
autor: pali1

myslivecké umění

Černý rytíř
Černý rytíř
vloženo: 15.1.2012 09:29
autor: Petr Chloupek
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761019 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363032 hlasování fotek (62 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Hary

Kontrola nástřelu,
Včera podvečer v 20,00 hod. se mi rozvrněl mobil. Kolega myslivec z vedlejšího spolku, potřeboval pomoc – kontrolu nástřelu. Předpokládal, že minul, ale pro jistotu chtěl kontrolu psem. V půl deváté jsem už byl i s Harym na dohodnutém místě. Kolega lovil srnce ve vysoké trávě. Dlouho jej obeznával, a k vlastnímu lovu se odhodlal, až když srnce začal od něho odcházet. Dle kolegu srnec bude minutý, protože po výstřelu reagoval tak, že mírně poskočil, a posléze se rozběhl k blízké mezi, kde se mu ztratil. Protože si nebyl jist přesným místem nástřelu, začali jsme standartně. On si vylezl na žebřík, a naváděl mě s Harym. Po chvíli volal, že už bychom měli být na tom správném místě. Tady však nic nepotvrzovalo pobyt srnce, ani stébélko nebylo zlomené. Tak jsem pustil Harymu delší řemen, s tím, že začneme opisovat kruh. No a asi po 20 metrech Hary zabral, tady na trávě byl silný otěr barvy. Počkali jsme na lovce, a pokračovali dále k mezi. Přes tuto nás Hary protáhl na další louku, tady jsme nalezli několik kapek barvy. Tak jsme pokračovali dále, a blížili jsme se potoku. Kolem něho rostou křoviny, hlohy, šípky a prostě ráj zvěře, ale hrozný prostor pro dosled. Prodrali jsme se přes potok, na druhý břeh. Tady asi po 20 metrech, končil porost a začínala další louka. Najednou se na kraji louky zvedl srnec, napadající na přední běh, a jako politý se živou vodou se rozběhl do louky. Okamžitě pouštím Haryho na volno. Srnec posléze otáčí zpět k potoku, ale to už má za sebou Haryho. Oba se ztratili v malém remízku, ale Haryho baryton nás jasně vede za nimi. Za chviličku však vše ztichlo, a ozvalo se pískání srnce. To už jsme se blížili k oboum protagonistům i my dva. Hary srnce strhl, a držel za krk. Rychle jsem jej odvolal, a dal srnci záraz, abych ukončil jeho trápení. Srnec byl zasažen tak, že střela mu sjela po žebrech, aniž by pronikla do komory. Narazila na kloub levého předního běhu, který rozdrtila. Opět se potvrdilo, že důležitá je jistota, a kontrola nástřelu psem. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 4.8.2022 06:13
zobrazeno: 4786x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

4.8.2022 20:51 vložil Michal Conkar
Lovu zdar! Dobrý pes sa ničím nedá nahradiť, gratulujem Vám k úspechu.
4.8.2022 16:15 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!
4.8.2022 08:42 vložil Milan Jirmann
Dobrá práce. LOVU ZDAR!!!
4.8.2022 07:25 vložil Zbyněk Oliva
1*** lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.