17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 1.11.2014 00:33
autor: Martin Saifrt

úlovky (svět)

Prvý medveď sezóny
Prvý medveď sezóny
vloženo: 17.9.2018 06:58
autor: mirojevo

trofeje

Letitá trofej (1924)
Letitá trofej (1924)
vloženo: 14.2.2020 09:20
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Sesřičky naposledy
Sesřičky naposledy
vloženo: 6.10.2013 16:00
autor: Jan Frank

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

Muflón
Muflón
vloženo: 8.2.2019 17:38
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362847 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lařin dosled

Dnes ráno mi v půl sedmé u postele zvoní telefon. Vzhledem k tomu, že jsem po včerejším posuzování na zkouškách a boji s nachlazením, trošku mimo kondici, chvíli trvá, než pochopím co se děje. Kolega ráno střílel na srnce na poli se vzejitým výdrolem po řepce a ten mu odskočil do lesa. Z hrany lesa ho neviděl a tak volá a nechce to rozšlapat. Opouštím teplo brlohu, beru Idara a vyrážím. Ověřujeme nástřel na kterém je jen stopa po kuli a až o kus dál je na orosené řepce vidět pár kapek barvy. Idar za to vezme, já mu věřím a vyrážíme. Zhruba po 15 minutách jsme na druhé straně lesa a vidíme, že opravdu jdeme po stopě srnčího. Jsme ale bez barvy a tak Idara zastavuji a vracíme se na nástřel. Po druhém nasazení se dostáváme po cca 300 m k plotu oplocenky, mně je blbě a tak Idara zastavuji a jedeme domů. Jsem komplet propocený. Pořád mi to ale nedá. Doma se převlékám do suchého a snídám. Tím se výrazně zlepšuje můj náhled na svět. Říkám si, že pro klid svědomí to ještě zkusím a ověřím s Larou. Protože kolega už se musí věnovat jiným povinnostem, beru i kulobrok a s Larou vyrážíme. Lara si kolem nástřelu udělá kolečko a lehne do „řemenu“. Jde soustředěně a tak jen koukám abych jí nepřekážel. Docházíme ke stejnému pařezu jako při druhém nasazení s Idarem. Tam ale Lara ostře točí doprava a pokračuje. Netrvá dlouho a přicházíme k podrostu ostružin a tam jednak nacházím kapku barvy a jednak Lara, která ostružiny dvakrát nemusí, nekompromisně pokračuje dál. Po dalších cca 100 metrech se dostáváme ke staré neudržované díravé oplocence zarostlé vším možným. Tady je opět barva, Lara zvedá hlavu a před námi odskakuje kus srnčího. Doručkuji po řemeni a pouštím Laru navolno. Ta vyráží a hlásí, srnec je kousíček před námi a na Laru útočí, ta mi odskakuje až skoro pod nohy a já na cca 10 m srnce zepředu naostro dostřeluji. Tak to by bylo, máme toho oba dost. Než srnce vytáhnu z té buše, jsem opět komplet mokrý. Tak rychle pocty zvěři, poděkování patronům, červená práce a odvoz srnce do chlaďáku. Referuji lovci o výsledku dosledu a mířím domů se opět převléknout do suchého. Srnec měl nízkou ránu na hrudní kost, bez poranění vnitřních orgánů. Lovu Zdar!
vložil: Jiří Cikryt
vloženo: 28.8.2022 19:47
zobrazeno: 5504x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

6.9.2022 11:05 vložil Josef Seďa
Lovu a dosledu zdar!!!
5.9.2022 23:15 vložil Drahoš Hikl
A dík za příběh:)
5.9.2022 23:14 vložil Drahoš Hikl
Dobrá práce.Lovu Zdar!
31.8.2022 19:24 vložil Jiří Malacka
Jiří, to je pak radost nejen ze srnce. Psíkům pořádný špekáček. Lovu zdar!!!
29.8.2022 07:35 vložil Kamil Plíšek
Lovu zdar a díky za příběh! 1***
28.8.2022 22:13 vložil Milan Jirmann
Dobrá práce. LOVU ZDAR!!!
28.8.2022 21:26 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar, dobrá práce psa!
28.8.2022 20:45 vložil Zbyněk Oliva
1*** velice dobrá práce pejska a samozřejmě i vůdce. Lovu zdar!
28.8.2022 20:41 vložil Jindřiška Padalíková
Laro, Jirko, dobrá práce! 1*****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.