17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

můj stříbrný
můj stříbrný
vloženo: 29.1.2012 17:59
autor: Ladislav Březina

úlovky (svět)

Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
vloženo: 10.2.2013 17:33
autor: michal bezega

trofeje

Úhyn při souboji
Úhyn při souboji
vloženo: 25.1.2020 09:35
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Už jsou
Už jsou
vloženo: 8.3.2018 09:54
autor: Děda z lesa

zbraně

Prinzezna
Prinzezna
vloženo: 28.2.2016 10:33
autor: Daniel Donaťák

fotopast

hlad,je hlad !
hlad,je hlad !
vloženo: 26.12.2019 11:29
autor: pali1

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 9.1.2012 16:00
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362750 hlasování fotek (27 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnec - 11 let

Zase jeden z Madarska:)
vložil: Jiri Krampera
vloženo: 27.4.2014 11:09
zobrazeno: 4496x
hodnocení: 18 hlasů



Komentáře:

29.4.2014 01:45 vložil Ladislav Bodi
Krásná trofej Lovu Zdar 1***
28.4.2014 07:51 vložil Anežka Pučálková
Přeji Vám Lovu zdar!
27.4.2014 22:09 vložil Jiří Lengyel,starší
Ale abych nezdržoval,ještě,mluvíme o srncích,u jelenů je to pochopitelně jinak,vzhledem k vyššímu dosažitelnému fyzickému věku,ale ani tam,kdy v14-16letech již mnohdy ani řezáky nejsou k dispozici,neboť jsou již tak zbroušené,že ani výbrus nám nepomůže.Myslím,že ani určení stáří u srnce-9let,je velice již nepřesné,neboť výbrus stoliček,je, dá se říci již stejný od 8 do deseti let.Jiná věc je ta,kdy jak píšete srnec byl znám již 6let,ale i tam,mohl být již 3letý,či dvouletý?To je otázka....Každopádně i vysoký věk není překážkou ,kdy srnec nasadí silné parůžky a naprosto neodpovídá tvrzení,jak zde někdy čteme,že srnci ve 4letech jsou na vrcholu vývoje parůžků a proto je třeba ulovit aby z nich nedej Bože byli zpátečníci....Tak se pane Krampera omlouvám -Jirka L.
27.4.2014 21:28 vložil Jiří Lengyel,starší
Pane Krampera,jen mimochodem,i výbrus řezáků,což je nejpřesnější ukazatel věku,od 8-9 let pokulhává,zas je to jen přibližný odhad.Přesně lze určit věk,Bohužel jen,máme-li srnečka od srnčete na za zahradě.Proto mě udivil tak přesný odhad-11let......
27.4.2014 20:42 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
27.4.2014 20:24 vložil František Zapalač
Lovu zdar!
27.4.2014 13:07 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!Výsledek by mě také zajímal.Můžete ho pak zveřejnit???
27.4.2014 12:48 vložil Jiri Krampera
Zdravím pane Lengyle, řekl bych že to byl hodně kvalifikovaný odhad. A to díky za prve tím že takový ubrus chrupu jsem ještě neviděl a to mám jednoho devíti letého (potvrzení věk z laboratoře)a navíc tím že místní hospodář se tohoto srnce snažíl odlovit již 6 let. Tvrdí že do 5 let to byl velmi silní ale nerovní šesterák a pak již vždy vidlák. Každopádně až ho budu mít doma tak půjde také na "rozbor" tak se uvidí přesně... Lovu Zdar!
27.4.2014 12:01 vložil jirka hanys
Lovu zdar.
27.4.2014 11:54 vložil Jiří Lengyel,starší
Lovu zdar!Jen se zeptám,jak jste zjistil,že srnec má právě 11let?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.