17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vzpomínka 2009
Vzpomínka 2009
vloženo: 16.10.2012 18:53
autor: Zdeněk Hudeček

úlovky (svět)

Letošní říje - Maďarsko
Letošní říje - Maďarsko
vloženo: 3.10.2018 00:42
autor: Tomáš Kraus

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 18.7.2015 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Černá zvěř
Černá zvěř
vloženo: 24.1.2018 06:28
autor: Josef Vršan

zbraně

Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
vloženo: 11.2.2020 18:30
autor: Stanislav Satoria

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 243670 fotek (3 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761007 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362980 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Škůdník

V sobotu v podveče jsem vyrazil na šoulačku do lokality, kde se vloni neulovil starší srnec zpátečník měl na hlavě nerovného šesteráka se slabými výsadami. Pofukoval lehce severní vítr tak jsem přicházel od jihozápadu po staré trnkové mezce. Mezka je tak 150m od stěny lesa. Popocházím ve stěně meze s dobrým větrem a po chvíli usedám na stoličku a čekám. Po půl hodině, když se nic neděje a zvěř nevidím opouštím stanoviště a popocházím dále po mezi. Klidným krokem postupuji dál s pozorováním v dalekohledu a po několika metrech znovu usedám na stoličku. Za zády mám šípkový keř, který dělá stín ve kterém se ztrácí silueta postavy. Jak si tak sedím a pozoruji najednou vytahuje z lesa kus srnčího a začíná se pastvit na máku. Vyndávám pozorovací monokulár z batohu a řádně obeznávam kus. Je to starý pán na hlavě jen špice s náznaky předních výsad. Odhaduji vzálenost na 130m, rozhoduji se že budu lovit. Srnec je klidný a bere paši, ulehám do trávy a už jen čekám na dobré postavení srnce. Srnec se rozhlíží po kraji popochází a natáčí se bokem, ještě jednou skloní hlavu a bere žír, zvedá hlavu to už je v kříži a naposledy se rozhlédne po jeho domovině. Hladím spoušt a srnec padá, přebíjím a čekám, vše dopadlo dobře, vybíjím, sbírám lovecké vybavení a krokuji k srnci. Napočítáno 137 kroků, ještě pár kroků dělám pro dubové letorosty na poslední hrys a lovecký úlomek. Vzdávám hold ulovené zvěři a provádím foto záznam loveckého zážitku. Pak nastáva červená rutina jak to mnozí znáte a transport. Loveno 308win norma oryx. Lovu Lesu
vložil: Bohumil Zikmund
vloženo: 23.5.2017 08:58
zobrazeno: 5718x
hodnocení: 30 hlasů



Komentáře:

13.6.2017 22:37 vložil petr marek
Libivá trofej. Lovu Zdar
29.5.2017 00:29 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
24.5.2017 20:56 vložil Václav Cibulka
Přeji Lovu Zdar !
24.5.2017 10:04 vložil Petr Hruška
Lovu zdar.
24.5.2017 09:45 vložil jiří marek
Pěkný popis lovu, dobrý srnec.Lovu zdar!
24.5.2017 06:05 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
23.5.2017 23:51 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar.
23.5.2017 17:56 vložil Jiří Netík
Lovu zdar!
23.5.2017 17:52 vložil Josef Panic
Pěkně popsán průběh lovu. Přeji další. Lovu zdar.1***
23.5.2017 16:29 vložil Bohumil Zikmund
Holíčka. všem děkuji za Lovu zdar a odpovídám zdar.
23.5.2017 16:27 vložil Bohumil Zikmund
Pro p. Hlíčka ano je po zárazu, střelen na zadní komoru sice byl v ohni, ale po příchodu ještě silně odkazoval tak jsem mu ještě dal záraz
23.5.2017 15:09 vložil tomáš holíček
Lovu Zdar.Dobrej srnec.Jen se chci zeptat na tu barvu na krku,ta je po zárazu,nebo si střílel na krk?Vidím úlomek na boku,tak mě zajímá barva na krku...Ale možná jsem zbytečně zvědavej:-)
23.5.2017 11:18 vložil milan toman
Lovu zdar.dobrej
23.5.2017 10:51 vložil bohuslav šeda
To jsou ta správný trofeje ,Lovu zdar.+
23.5.2017 10:42 vložil Karel
Lovu zdar.
23.5.2017 09:35 vložil Ron Gordon
Lovu zdar ! Tak to je opravdu škůdník jak má být !

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.