17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Z  nástřelu
Z nástřelu
vloženo: 1.3.2012 11:35
autor: chasse

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

srnček
srnček
vloženo: 29.10.2013 18:44
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Raději nerušit
Raději nerušit
vloženo: 13.4.2015 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Mistrovské dílo z Brna
Mistrovské dílo z Brna
vloženo: 5.3.2014 00:22
autor: Andrej Mrlian

fotopast

...
...
vloženo: 10.9.2013 19:16
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnec

...hneď po príchode k nemu...
15.7.2007
vložil: Matúš Štreit
vloženo: 30.3.2011 14:49
zobrazeno: 4074x
hodnocení: 33 hlasů



Komentáře:

31.3.2011 14:23 vložil Potenec Ondřej
Lovu zdar opravdu dobrý srnec
31.3.2011 09:10 vložil Matúš Štreit
Asi päť rokov chodenia do jedného revíru sa mi nedarilo nič odloviť, ale stálo zato si počkať! Za šera sme hos doprovodom videli zaľahnúť v strede lúky, z porastu trávy trčali len parožky. Rozhodli sme sa vyčkať do východu slnka a na ďalšiu raňajšiu pastvu. Kľakli sme na kolená a čakali a čakali a čakali (45minút) slnko už celkom pripekalo a srncovi sa vôbec nechcelo pásť. Asi na 30m od nás pribehol iný srnec tiež dobrý, ale mali sme zálusk len na tohto. O chvíľu na to silný dvanástorák jeleň vyrušený rúdlom vysokej prebehol, skoro nám nohy dostúpal a za ním pomaly v kľude rýpajúc prišli aj tie diviaky, a srnec nič, ledva hlavu pootočil. Po ďaľších nekonečných minútach prišlo dohadovanie sa medzi mnou a doprovodom o tom či ísť s pripravenou puškou za ním a v momente postavenia strieľať. Keďže som sa nepovažoval za dostatočne pohotového tak som presviedčal doprovod aby sme ešte vyčkali. Po ďalších dlhých minútach som sa odhodlal a vykročil prikrčený smerom naň. Pomaly, potichu, s puškou krčovite zvieranou a pripravenou na strelbu. Keď som spravil asi 20metrov a vzdialenosť sa skrátila na nejakých 70m (odkrokovaných 83 krokov mierne do kopca) srnec sa pomaly zdvihol a istil proti mne, keďže už bol prečítaný umiestnil som kríž za lopatku a padla rana. Srnec spravil salto do zadu a zostalo ticho. Roztrasený a so zmiešanými pocitmi som sa vrátil späť k doprovodu, a spolu sme počkali možno aj dlhšie ako trvá povinná cigaretka (nefajčíme ani jeden). A potom spolu na miesto výstrelu, krkovanie, príchod k úlovku, gratulácia.... Výsledok Srnec 6r. 123,41 CIC Vďaka sv. Hubert, Diana! Lovu Zdar!
31.3.2011 07:29 vložil Josef Vršan
Lovu zdar - to je pan srnec dobrá trofej
30.3.2011 19:29 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar! tak to je Pan Srnec...
30.3.2011 19:26 vložil vlastimil kubanik
LOVU ZDAR.paráda
30.3.2011 18:33 vložil Jakub Fic
Mě se zdá být nějaký ,,nafouknutý,, nebo se mi to jenom zdá z té fotografie ? Samozřejmě lovci přeji Lovu Zdar...
30.3.2011 14:54 vložil Martin Vojtěch
Lovu zdar! Mohla by být i detailnější fotografie srnce, resp. jeho trofeje. Vypadá že je to hodně silný šesterák, silné růže, dobrá hmota, zdá se i poměrně dobře perlený. Jaká byla bodová hodnota a stáří? Já bych si tipnul tak 5-6 let. Moc díky

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.