17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk 2012
Daněk 2012
vloženo: 27.1.2013 22:59
autor: Kamil Horák, ml.

úlovky (svět)

Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 2.2.2018 15:51
autor: Michal / admin /

trofeje

Jedna společná :)
Jedna společná :)
vloženo: 10.5.2014 08:37
autor: Lubomír Becha ml.

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 6.4.2016 19:59
autor: Václav Vašíček

zbraně

Vzpomínka na dědu
Vzpomínka na dědu
vloženo: 8.1.2012 13:44
autor: Ivo Kolář

fotopast

Jelen
Jelen
vloženo: 25.10.2020 05:50
autor: Josef Vršan

myslivecké umění

Pod lonsku urodu srncu
Pod lonsku urodu srncu
vloženo: 29.1.2018 07:12
autor: martin pavka
Statistika
  • 243664 fotek (13 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761001 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362935 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Umělé povodňování

Mnoho povyku pro nic. 60 m3/s je málo. Kolik chybí, aby tekla Podkovou voda.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 6.3.2019 21:55
zobrazeno: 2059x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

7.3.2019 17:03 vložil Marek Ladislav
Takže zase mnoho slibů a prd, bude sucho.
7.3.2019 00:32 vložil Jiří Wenzl
Situace je taková, že si na dolní nádrži VDNM, která má plochu 1600 ha, nechali z jarního tání sněhu nadržet 35 cm vysokou hladinu vody nad stálou kótu zdržená, a tu slibují obětovat ve prospěch lužního lesa. Pokud dobře počítám, tak na 1600 ha ploše 35 cm výšky to dělá 5,6 mil. m3. Pokud opravdu plánují obětovat 9 mil.m3, pak by museli upustit stejnou výšku vody i ze střední nádrže, která s dolní nádrží může fungovat i jako spojitá nádrž (stejná nadm.výška vody při zvednutí klapek střední nádrže). Střední nádrž má plochu cca 1000 ha (možná méně kvůli ostrovům), tedy odtud mohou upustit dalších 3,5 mil.m3. Dohromady by to těch 9 mil. m3 mohlo být. Nezbývá, než ulomit na Soutoku vrbový klacek, zapíchnout ho do dolní nádrže a ověřit si jestli těch 35 cm do pátku opravdu ubude. Pokud nikoli, tak bych tím klackem hned vzal hrázného přes záda, později i ředitele PM. Kdyby volal policii, tak bych vysvětlil, že takto u nás slavíme velikonoce. Nevím, kdo jim pro letošek poradil tu novou povodňovací taktiku - obávám se ale, že to bylo bez znalosti situace na Soutoku.
6.3.2019 22:56 vložil Jiří Netík
Nevím jestli pustí 9 mil. m3. Ja jsem z e-mailu co mně poslal dispečer NM, že mají v nádržích nadrženo 9 mil. m3. Voda teče jen nápustným objektem Pohansko. Do Podkovi a do Brány se nedostala ani kapka.
6.3.2019 22:36 vložil Jiří Wenzl
Povodí Moravy letos zvolilo jinou taktiku,než předloni - obětují z VDNM stejný objem vody (9 mil.m3), ale s o třetinu menším průtokem (60 namísto 90 m3/sec) v Dyji a po delší dobu (4 namísto 2 dnů). Prý jsou zvědvaví, kolik vody takto do luhu nateče. Předloni to byl cca 1 mil.m3, obávám se, že za stávající absence jezu na Pohansku to bude letos méně. Přitom kvůli lonskému extrémnímu suchu je deficit vody v lužní půdě vyšší. Hrozí, že kvůli prohlubujícímu se suchu na tom budou lužní lesy stejně jako ty smrkové.
6.3.2019 22:25 vložil Jiří Netík
Nebude, nezvýší odtok z VDNM
6.3.2019 22:10 vložil Jindřiška Padalíková
Snad do pátku bude víc !? :(

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.