17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

V roce 2011
V roce 2011
vloženo: 7.3.2013 10:55
autor: H.J.

úlovky (svět)

Po roce v Rakouských alpách
Po roce v Rakouských alpách
vloženo: 23.10.2020 19:35
autor: Václav Bartoněk

trofeje

Jelen ze včerejších úlovků
Jelen ze včerejších úlovků
vloženo: 3.11.2015 08:24
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 20.1.2016 08:25
autor: jirka krbeček

fotopast

*
*
vloženo: 30.1.2015 11:12
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

srnček
srnček
vloženo: 28.3.2015 19:56
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362802 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Polední srnec

Tohoto srnce sem ulovil dnes v poledne u nedosečeného řepkového pole. Vzal sem manželku a mojí fenku výmarského ohaře aby sme se podívali na plně rozjetou srnčí říji, protože sem ji to již delší dobu sliboval a hned jakmile sme šli krajem pole mě upozornila manželka že za námi vyběhli dva kusy srnčího při prohlídnutí jsem zjistil že se jedná o mladého a velmi mohutného šesteráka který po chvilce začal srnu pokládat a bylo jim jedno že mi jsme byli vzdáleni cca 50 m od nich, věděli o nás, protože si nás chvíli před tím prohlíželi, ale bylo jim to zjevně jedno. Když vykonali potřebu tak ulehli a my pokřačovali v šoulání. Náhle sem spatřil další kus srnčího asi 100 m napravo od nás u nedosekaného fleku řepky. Prohlídl sem ho a zjistil že se jedná opět o srnce tentokrát se mi zdál odstřeloví. Předal sem tedy psa manželce nabil zbraň a pomalu přikrčený sem se k němu začal přibližovat. A jaké bylo moje překvapení když se srnec rozešel proti mě. Poklekl sem na zem a dále ho sledoval v dalekohledu, když sem si byl jist že můžu střilet byl srnec již asi 30 m odemně a najednou mě spozoroval, rychle sem vzal můj kulobrok do ruky zamířil a vystřelil. Jenže sem pocítil že sem si flyntu trochu strhl také tak se stalo srnce sem trefil naměko hodně vzadu, odběhl do kousku vdáleného fleku řepky. Rychle sem přebyl a spěchal za nim. Když sem za nim vlezl, vylezl hned ven v ten moment sem opět zamířil a tentokrát ukončil jeho trápení ránou na krk. Manželka mě s pejskem došli popřála mi k úspěšnému lovu, pak jsme se i se srncem po podání poct vydali k autu. Srnec uloven kulobrokem ZH 104 ráže 7,57/12 náboj Geco 10,7g. Opět patří muj dík našim patronům mylovosti. Lovu lesu zdar.
vložil: Vaclav Rejchrt
vloženo: 5.8.2012 15:14
zobrazeno: 3323x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

6.8.2012 07:11 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar. Dobrý srnec.
6.8.2012 06:48 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
5.8.2012 20:21 vložil Vaclav Rejchrt
Lovu dík, jinak příště se určitě polepším, napíšu to ve wordu a sem to zkopíruju, aby byla spokojenost bez připomínek. Nejsem žádný velký češtinář už sem s ní bojoval jak na základce tak na střední tak i na vysoký a ještě k tomu sem si to po sobě ani nepřečetl to tak bývá když člověk spěchá holt ponaučení pro příště.
5.8.2012 18:48 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
5.8.2012 15:44 vložil Miroslav Franěk
Foto i vylíčení lovu ujde Václave ,jen ta nešťastná čeština dostala pěkně "na frak"!!Příště se jistě polepšíš,přeji Ti Lovu zdar!PS: Neber to jako rejpání, je to jen konstatování.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.